Peklo / Reporty / Devils porazili Rangers na domácím ledě 3:1

Devils porazili Rangers na domácím ledě 3:1

prudential_center_arenaPoprvé v sezoně derby s Rangers. Vzhledem k minulému zápasu s Islanders byl kouče DeBoer zastáncem toho, že vítězná sestava se nemění. Tedy až na jeden ze základů té výhry – Johana Hedberga. V brance opět nastoupil Martin Brodeur.

V úvodu utkání byl vyloučen Zubrus a Rangers tak měli možnost dobře vstoupit do zápasu. V přesilovce se jim ale nedařilo a šance měli spíše Devils. Například Stephen Gionta, který unikal sám na Lundqvista, který ale jeho střelu z těžké pozice vyrazil. Stejně tak jako pokus Eliáše o pár sekund později. V druhé minutě početní výhody už Rangers branku Brodeura ohrozili, přesto ale zůstala nevyužitá. V páté minutě postupoval do velké šance Rick Nash, ale Martin Brodeur se před ním položil a puk zalehl alespoň na chvilku. Následný pád puku do branky po jejím posunutí nemohl platit jako gól. Pak se ale na druhé straně gólová šance proměnila – Eliáš zpoza branky našel Henriquea, jehož střela z první skončila za Lundqvistem! A hned poté přišla přesilovka po vyloučení Hagelina. Devils sice svého soupeře chvíli drželi pod tlakem, ale gól nedali a těsně před koncem se opět nechali vyloučit. Oslabení se New Jersey opět podařilo na výbornou. Ve 14. minutě to mohli předvést znovu – na trestnou putoval Andy Greene. A dokonce na 4 minuty, protože v obličeji Arrona Ashama byla krev. První polovinu ubránilo New Jersey bez problémů. Ta druhá už byla těžší. Doslova milimetry dělily od gólu Marca Staala, který střílel do odkryté branky, ale Martin Brodeur vložil do dráhy puku svůj beton a zabránil gólu! I toto oslabení se tak stalo ubráněným. V devatenácté minutě prostrčil Zajac puk na Berniera, který zakončoval bekhendem, ale Lundqvist vyrazil betonem. 52 sekund před koncem první třetiny Devils opět velmi dobře napadali a když Rick Nash měl problémy se zpracováním puku, využil toho David Clarkson, aby navýšil skóre na 2:0!
Střely: 8:8

V úvodu druhé třetiny se před Brodeura probíjel Nash a naznačil, že Rangers se opravdu ještě nevzdali. Ve 24. minutě zakončoval zblízka Zubrus bekhendem, ale Lundqvist se nenechal zaskočit. O osobní souboje a z nich pramenící hity nebylo nouze. Diváci v Prudential Center se dobře bavili a dělali parádní atmosféru. Ve 28. minutě je ale mohl nachvilku umlčet Brad Richards, který dostal poměrně dost volného prostoru, ale jeho střelu vyrazil Brodeur. Šancí v této třetině poměrně ubylo. Ano, hrál se sice poměrně rychlý hokej, ale gólových šancí už k vidění příliš nebylo. Přestože nějaké náznaky tam byly. Přecijen jsme ale opět viděli velkou příležitost – ve 39. minutě dostal puk před branku Gáborík, ale trefil pouze Brodeura. Stejně tak jako Carl Hagelin chvíli po něm. Druhá třetina tak skóre nezměnila.
Střely: 4:9

Ve 43. minutě se v úniku 2 na 1 předvedli Butler s Josefsonem. Prvně jmenovaný zavezl puk do pásma a nahrál Josefsonovi, toho ale vychytal Lundqvist. Švédský útočník byl ovšem faulován a tak přišlo vyloučení a přesilovka pro Devils. Tu se podařilo využít po 12 sekundách – David Clarkson dorazil střelu Andyho Greenea a dal svůj druhý gól v zápase. Pak se do šance probíjel Kovalchuk, ale byl faulován a následovala další přesilová hra pro New Jersey. V ní už tentokrát domácí tým neuspěl. Po jejím vypršení ale na druhé straně po levé straně sjížděl Chris Kreider, který střelou do horního růžku zaskočil Brodeura – 3:1. Rangers ožili, cítili naději, že mohou s utkáním ještě něco udělat. Brad Richards pálil nebezpečně dělovkou z prostoru kruhu pro vhazování, Brodeur se střele postavil a puk podržel. Po vhazování dvakrát ohrozil brankáře domácích Marián Gáborík, v obou případech nebyl slovenský útočník úspěšný. Pokřik “Marty” byl samozřejmostí. A to i po dělovce Marca Staala v 52. minutě, kterou legendární brankář chytil do lapačky. Ani Devils se neopoměli – Butlerovu střelu z první ale vyrazil Lundqvist. Z následného protiútoku si připsal fantastický zákrok Brodeur, když do lapačky chytil střelu Hagelina z bezprostřední blízkosti. Během toho byl ale útočník Rangers faulován Židlickým a tak přišla šance snížit na rozdíl jediné branky v přesilové hře. Jak se ale ukázalo, kvalita je důležitější než kvantita, a tu měli Devils v početních výhodách či nevýhodách větší. V 56. minutě se snažil využít odrazu puku Patrik Eliáš, ale puk za loňského vítěze Vezina Trophy nedošťouchal. Dvě a půl minuty před koncem už Rangers odvolali brankáře. A vzali si timeout na taktickou poradu. Fanoušci si přáli gól pro Brodeura, který se také pokusil vystřelit, ale nakonec se z jeho lobu stal dlouhý pas na Kovalchuka, který následně bekhendem a zády k brance minul. Velkou smůlu měl David Clarkson, který dvakrát spěchal za pukem, ale ani jednou ho nedostihnul. Ve druhém případě ho ovšem rukou odpálil Del Zotto a za to přišel trest. To zbývalo 27 sekund do konce zápasu. Devils tak v pohodě ubránili své vítězství.
Střely: 10:8

New Jersey Devils 3:1 New York Rangers
5′ Henrique (Eliáš, Clarkson), 20′ Clarkson (Gionta, Eliáš), 43′ Clarkson (Greene, Eliáš) – 47′ Kreider (Richards)

Střely celkově: 22:25

Sestavy
Devils: Brodeur – Salvador, Fayne, Greene, Larsson, Volchenkov, Židlický – Zubrus, Zajac, Kovalchuk, Eliáš, Henrique, Clarkson, Carter, Gionta, Bernier, Barch, Josefson, Butler
Rangers: Lundqvist – Del Zotto, Stralman, Staal, McDonagh, Bickel, Gilroy – Powe, Gáborík, Pyatt, Halpern, Richards, Kreider, Stepan, Boyle, Asham, Miller, Nash, Hagelin