Peklo / Preview / PREVIEW: Devils poprvé v sezoně hostí Lightning

PREVIEW: Devils poprvé v sezoně hostí Lightning

Dnes v noci, 8. února, se poprvé ve zkrácené sezoně střetnou týmy našich Ďáblů a Lightning z Tampy Bay. Jak Ďáblové, tak Bolts začátek sezony poměrně slušně zvládli, Tampa dokonce svou divizi vede a oba týmy budou chtít potvrdit svoji formu.

Lightning v posledním zápase prohráli ve Philadelphii těsným rozdílem 1-2, ale i tak to byla teprve 3. prohra v sezoně a jsou i nadále lídry jihovýchodní divize, kde mají tříbodový náskok před druhým Winnipegem. V konferenci jsou nyní na 3-tí pozici. Touto prohrou byla ukončena série jejich 5-ti vítězství v řadě! Naopak Devils dokázali v posledním zápase zvítězit v prvním vzájemném souboji o řeku Hudson a porazili Rangers 3-1. V divizi jsou naši borci na 2. místě, v konferenci jsou na 4. místě.

Bilance odehraných zápasů obou týmů je následující:

LIGHTNING (6-3-0)
DEVILS (5-1-3)

V této sezoně, jak již bylo zmíněno, se tyto týmy potkávají poprvé, v minulé sezoně se potkali celkem čtyřikrát a Devils z toho dokázali 3x vyhrát.

29/3/2012 NJD 6-4
26/2/2012 TBL 4-3
12/12/2011 NJD 5-4
19/11/2011 NJD 4-2

 

Poslední vítězný zápas Devils 6-4 z 23. března 2012.

Co se týče produktivity, v současné době je při chuti z řad Lightning především Steven Stamkos, který 8 zápasů v řadě dokázal bodovat. Jeho současná bilance je úctyhodná – v současné době má na svém kontě již 7 gólů a 9 asistencí. Na druhou stranu produktivitu Ďáblů táhne David Clarkson, kdy jeho poslední zápas proti Rangers, byl tříbodový za 2 góly a asistenci. Ve formě je také Patrik Eliáš, který v tomtéž zápase proti Rangers nahrával na všechny 3 góly! Pro Patrika to byl třetí tříbodový zápas v této sezoně.

Na injury listu Tampy je B.J. Crombeen, s poraněním hlavy, které si přivodil v posledním zápase proti Flyers. Dále budou Bolts postrádat beka Brendana Mikkelsona. Na straně Ďáblů se dnes na IL objevil Dainius Zubrus, který si přivodil zranění taktéž v posledním zápase.

Předpokládaná sestava Devils:

Matteau-Zajac-Kovalchuk
Elias-Henrique-Clarkson
Carter-Gionta-Bernier
Barch-Josefson-Butler

Salvador-Fayne
Greene-Larsson
Volchenkov-Zidlicky

Brodeur, Hedberg ?

STREAM NA DNEŠNÍ ZÁPAS BUDE ZAJIŠTĚN NA WEBU!

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?