Peklo / Preview / Devils mají Penguins co vracet!

Devils mají Penguins co vracet!

Dnes, již v 19:00 našeho času, začne druhé střetnutí s Tučňáky z Pittsburghu. A že jim máme po prvním vzájemném zápase co vracet! Minulou sobotu  naše Ďábly jasně přehráli a zvítězili 5-1. To už je ale za námi a dnes máme skvělou příležitost vše Tučňákům na domácím ledě vrátit. Mimo jiné nás čeká přímý souboj o 1.místo v Atlantické divizi – Pens mají v současné době o bod více, Ďáblové zase zápas k dobru.

STREAM na webu bude zajištěn!

Penguins jsou v současné době ve skvělé formě a mají na svém kontě 5 výher v řadě! Ve 4 z 5 těchto zápasů dali 4 a více gólů, o které se postarali zejména Crosby, Kunitz a Neal. Tato gólová série byla započata právě proti Devils (5-1), další na řadě byli Capitals (6-3), Islanders (4-2), opět Capitals (5-2) a nyní přišel čas tuto šnůru ukončit!

Naši Ďáblové mají v současné době sérii 3 výher v řadě, která začala hned dalším zápasem po prohře s Pens. Na druhý den porazili Islanders (3-0), dále pak Rangers (3-1) a Tampu Bay (4-2). Bilance zápasů týmů v této sezoně je následující:

PENGUINS (7-3-0)
DEVILS (6-1-3)

Jak bylo zmíněno, nebezpečných hráčů mají Penguins hned několik. Gólově se prosazují nejvíce James Neal (7+2), Kunitz (6+8) a Crosby (5+12). Tuto trojici doplňuje Malkin (3+15), který zatím v letošní sezoně góly spíše připravuje. V bráně pravděpodobně naskočí po třetí po sobě Marc-Andre Fleury.

Naši Ďáblové budou spoléhat především na stálou střeleckou formu Davida Clarksona, přísun asistencí Patrika Eliáše a také budeme doufat v probuzení střeleckého potenciálu Ilyi Kovalchuka, který proti Tampě konečně prolomil 6-ti zápasový střelecký útlum. Do brány se pravděpodobně postaví ke svému 1.200 zápasu Marty Brodeur!

Na Injury Listu je stále Dainius Zubrus, který tak pravděpodobně zmešká druhý zápas.

Zápas Devs-Pens z minulé soboty.

Předpokládané sestavy budou doplněny!

STREAM na webu bude zajištěn!

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?