Peklo / Hráči / Stefan Matteau vstřelil svůj první gól v NHL
Svůj první gól v NHL vstřelil včera večer Stefan Matteau. Rodák z Chicaga se po 7 zápasech konečně prosadil a jistě si na tento večer bude hodně dlouho pamatovat.

Stefan Matteau vstřelil svůj první gól v NHL

NHL Draft 2012Svůj první gól v NHL vstřelil včera večer Stefan Matteau. Rodák z Chicaga se po 7 zápasech konečně prosadil a jistě si na tento večer bude hodně dlouho pamatovat.

Běží 37. minuta, Devils na domácím ledě prohrávají s Pittsburghem 1:0. Komentátor zrovna hovoří o tom, že se ještě v této sezoně nestalo, aby Devils neskórovali. Travis Zajac vyhrává vhazování. Puk se následně dostává na hůl Andyho Greenea, který střílenou přihrávkou nachází právě nováčka v dresu Devils, Stefana Matteaua. Ten si puk zpracuje a překonává Fleuryho.

Travis Zajac mu pro tento památný moment ihned bere puk z ledu, aby si ho Stefan doma vystavil a navždy mu byl tento zápas připomínán. První gól v NHL už mu nikdo nevezme.

“Jsem za něj opravdu moc rád,” řekl Brodeur, který chytal svůj 1200. zápas v NHL. “Hodně na sobě pracoval. Je to skvělé, když dáte první gól v NHL, a ještě proti takovému týmu. Když ho Stefan dal, měl jsem dokonce husí kůži.”

Přitom Matteau v zápase strávil na ledě pouze necelých sedm minut, i to mu ovšem stačilo. Jen doufejme, že to od Matteaua nebylo poslední, co nám ukázal.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊