Peklo / Preview / První střetnutí s Hurikány, aktuálními lídry jihovýchodní divize

První střetnutí s Hurikány, aktuálními lídry jihovýchodní divize

Dnes v noci, v 1:00 našeho času, svedou naši Ďáblové první souboj s Hurikány z Caroliny. Naši borci se po vydařeném dvojzápase proti Pens, které dvakrát porazili poměrem 3-1, posunuli do čela Atlantické divize. Stejnou pozici nyní drží náš dnešní soupeř Carolina Hurricanes.

Hurikáni mají poměrně slušnou bilanci, kdy ve čtyřech posledních zápasech dokázali bodovat, resp. z těchto 4 utkání ztratili pouze 1 bod. Na začátku minulého týdne porazili Toronto 4-1, které je mimo jiné také slušně rozjeté. Následovala Ottawa, která podlehla 3-2, v neděli zmiňovaná ztráta bodu ve Philadelphii, kde podlehli Canes v prodloužení 3-4 a včera dokázali porazit naše divizní kolegy z Long Islandu 6-4. Bilance odehraných zápasů:

HURRICANES (6-4-1)
DEVILS (8-1-3)

Naši Ďáblové nezůstávají pozadu a drží 5-ti zápasovou sérii bez prohry. Navíc doma v Prudential Center letos ještě neprohráli. Jak již bylo zmíněno, Ďáblové zvládli 2x po sobě porazit favorizovaný Pittsburgh a dokázali si vytvořit mírný náskok jak v divizi, tak v celé konferenci, kde s námi drží tempo už snad pouze Boston. Na třetím místě se nachází právě Carolina, to je ale z toho důvodu, že první tři místa jsou rezervována pro lídry divizí. Doufejme tedy, že Ďáblové se nenechají uspokojit sérií a budou dále bojovat jako doposud.

Ve formě je na straně Hurikánů především Eric Staal, který dokázal bodovat v devíti zápasech po sobě. Dále bude nutné si dát pozor na Jeffa Skinnera, který dokázal bodovat v pěti zápasech po sobě. V  minulém zápase si výrazně polepšil také český útočník Jiří Tlustý, který si připsal dva góly a dvě asistence.

Ďáblové mají ve svých řadách jistotu v podobě Davida Clarksona, který v posledním zápase proti Pens 2x skóroval a s 9-ti brankami je celkově druhým nejlepším střelcem NHL za Venekem z Buffala. Také zatím poměrně nenápadný Adam Henrique, který zmeškal začátek sezony kvůli zranění má na svém kontě již 5-ti zápasovou šnůru, ve které dal 3 góly a na další 2 přihrál. Stálé bodové přísuny mají dále i Patrik Eliáš a také se začíná i bodově prosazovat kanonýr Ilya Kovlachuk.

Na IR listu mají Hurikáni Tuoma Ruutu se zraněnou kyčlí. Ďáblové budou postrádat Dainia Zubruse, který podle posledních zpráv bude muset možná na operaci se záda, což by se bohužel rovnalo konci sezóny. Dále se dopoledního tréninku nezúčastnil Mark Fayne, kvůli úmrtí v rodině, zápasu by se ale zúčastnit měl.

Sestavy na rozbruslení

Matteau-Zajac-Kovalchuk
Elias-Henrique-Clarkson
Carter-Gionta-Bernier
Barch-Josefson-Butler

Salvador-Harrold (vedle Bryce pravděpodobně naskočí klasicky Mark Fayne)
Greene-Larsson
Volchenkov-Zidlicky
Tallinder

V brance naskočí Marty Brodeur.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?