Peklo / Hráči / Ponikarovsky se vrací do kádru Devils
Ukrajinský útočník Alexei Ponikarovsky se vrací do New Jersey! Výměnou za dvě volby v draftu přichází z Winnipegu, kam před začátkem sezony odešel jako volný hráč. On sám je velmi spokojený, že se vrací právě do týmu Devils.

Ponikarovsky se vrací do kádru Devils

Alexei_PonikarovskyUkrajinský útočník Alexei Ponikarovsky se vrací do New Jersey! Výměnou za dvě volby v draftu přichází z Winnipegu, kam před začátkem sezony odešel jako volný hráč. On sám je velmi spokojený, že se vrací právě do týmu Devils.

Není to tak dávno, co útočník Caroliny, Alexei Ponikarovsky, přicházel do New Jersey. V polovině minulé sezony přišel z kádru Hurricanes výměnou za čtvrté kolo draftu 2012 a obránce Joea Sovu. A hned v prvním zápase se uvedl gólem – tečoval střelu Matta Taorminy v zápase proti Flyers.


Ponikarovského první gól za New Jersey

Po sezoně tým jako volný hráč opustil a podepsal smlouvu ve Winnipegu. Z důvodu výluky začal sezonu ale v ukrajinském týmu Donbass Donetsk z K. Ve 32 zápasech zde zaznamenal 18 bodů. Po oznámení konci výluky se vracel tedy do Winnipegu. Za Jets nastoupil k 12 utkáním a vstřelil dvě branky.


Ponikarovského gól za Winnipeg Jets v této sezoně

„Byl jsem překvapený a vzrušený“, řekl Ponikarovsky, když se dozvěděl o tom, že se bude opět stěhovat do New Jersey. „Znám ten tým, vím jak hrají a herní styl, jaký jsme tam provozovali, mi vyhovuje. Jediné, co musím udělat, je hrát tak, jako předtím.“ Útočník, který loni za Devils v základní části posbíral 18 bodů v 33 zápasech a 9 bodů v play-off ve 23 zápasech, se tak na svůj návrat opravdu těší.

„Samozřejmě mám hodně dobrých vzpomínek na New Jersey,“ pokračoval Poni. „Došli jsme do finále Stanley Cupu, což je jedna z nejlepších. Cítil jsem se skvěle. Stále je to takové svěží, protože letošní sezona je zkrácená, sotva začala. Pravděpodobně si to budu pamatovat celý život.“

Mezi jeho nejlepší momenty v play-off patřil například gól v prodloužení proti Flyers anebo asistence na vítězný gól Adama Henriquea v poslední bitvě s Rangers. Právě proti Flyers by si měl v noci z pátka na sobotu v 1:00 našeho času odbýt obnovenou premiéru v dresu Devils.


Poniho rozhodující gól v play-off 2012 proti Flyers

Manažer Lou Lamoriello ví co od něj má čekat. „Myslím, že to bylo to nejdůležitější v době rozhodování, jestli příjde. Dodržoval náš herní styl, hrál v každé situaci. Měli jsme ho podepsat už před sezonou, ale čekali jsme, jak dopadnou jednání s jiným hráčem. Zdrželo se to a on nechtěl čekat delší dobu, což jsem respektoval. Ale on byl hráč, který hrál velmi dobře během play-off a jen zapadl do kultury, kterou máme tady v New Jersey,“ řekl Lamoriello. „Zubrus je zraněný a stále nevíme, jak na tom bude. Do dvou dnů bychom se ovšem měli dozvědět, jak dlouho to v rozmezí dvou až osmi týdnů bude trvat. To byl také jeden z faktorů, protože nám chybí ta Zubrusova síla, a právě Poni ji přináší zpět do sestavy. V minulé sezoně hrál v oslabení, v přesilovkách, v situacích 5 na 5. Zná náš systém. Přišel v polovině sezony a hrál extrémně dobře.“

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?