Peklo / Preview / Zadaří se Ponimu proti Flyers i tentokrát?

Zadaří se Ponimu proti Flyers i tentokrát?

Druhé střetnutí s Flyers v tomto ročníku opět v Ďábelské Prudential Center. Před tímto zápasem se událo pár změn, jak více, tak méně příjemných. V mírně pozměněné sestavě se budou snažit Ďáblové odčinit poslední zápas, kdy poprvé v letošní sezoně prohráli na domácím ledě s Hurikány z Caroliny. Nic jednoduchého je však proti pomalu, ale jistě se rozjíždějícím Letcům, nečeká.

STREAM NA WEBU BUDE ZAJIŠTĚN!

Dnes v noci (1:00 našeho času) to bude v pořadí 2. zápas Ďáblů a Flyers z celkových pěti, tzn. doma nás čekají s Flyers dva zápasy, včetně dnešního a dva zápasy ve Philadelphii. První vyhráli naši Ďáblové 3-0 doma v Prudential, když se trefili Zajac, Clarkson a v oslabení Ilya Kovalchuk (viz highlight níže).

Flyers se v posledních zápasech začínají po špatném startu pomalu probírat, když z posledních 5-ti utkání 3 vyhráli, jedno prohráli a z jednoho si odnesli 1 bod.

Ďáblové si  minulý týden vedli skvěle a vytvořili si 5-ti zápasovou sérii výher, která byla ukončena až minulý zápas Hurikány z Caroliny, když Devils podlehli 4-2, mimo jiné se 2x trefil Jiří Tlustý. Aktuální bilance týmů:

FLYERS (5-4-1)
DEVILS (5-2-3)

Ke zmiňovaným změnám v sestavě. Jak se předpokládalo na Injury Report byl zařazen Dainius Zubrus, kterému hrozí operace a tím pádem by pro něj sezóna alespoň 6-8 týdnů skončila. Původně se spekulovalo, že dnes v noci si odbude svůj debut mladík, který přišel minulý týden z Los Angeles, Andrei Loktionov. Nakonec Lou Lamoriello zareagoval zcela jinak a z Winnipegu si stáhl osvědčenou a  staronovou tvář Alexeie Ponikarovskyho za 7. volbu v draftu pro tento rok a 4. volbu v draftu pro rok 2014. Ten neskrývá nadšení a  podle jeho slov je velmi rád, že se vrací zpět. Poni oblékne své #12 a pravděpodobně naskočí do TOP lajny se Zajacem a Kovym.

Co se střelců a produktivních hráčů týče, ostražití budou muset být naši obránce před českým Jakubem Voráčkem, který trochu překvapivě vévodí statistikám Flyers s 3-mi góly a 7-mi asistencemi. S 9-ti body (2+7) jej následuje obránce Kimmo Timonen, Brayden Schenn (3+6), Matt Read (5+4) a teprve až na 5. místě kapitán Claude Giroux s 8-mi body (3+5).

Na naší straně budeme spoléhat na Patrika, který si drží vysoký standard a z posledních 5-ti zápasů si odnesl 8 bodů (1+7)! Dalším hráčem, bez kterého bychom se neobešli a na kterého v současnosti padá zodpovědnost je náš v současnosti nejlepší střelec David Clarkson s 9-ti góly a celkem 15-ti body. Ilya Kovalchuk se již také začíná gólově prosazovat.

Na IR mají Flyers obránce Andreje Mezsároše (poraněné rameno) a Scotta Hartnella, který byl právě v zápase proti Ďáblům nastřelen svým vlastním hráčem tak, že musel na operaci s kotníkem. Otazník visí také nad Seanem Couturierem, který zmeškal dva zápasy kvůli chřipce, ale možná nastoupí. Devils budou postrádat zmiňovaného Dainia Zubruse, který by měl podle předběžných zpráv chybět 6-8 týdnů.

Sestavení lajn na dopoledním rozbruslení:

Ponikarovsky-Zajac-Kovalchuk
Elias-Henrique-Clarkson
Carter-Gionta-Bernier
Matteau/Barch-Josefson-Butler

Salvador-Fayne
Greene-Larsson
Volchenkov-Zidlicky

Do dnešního zápasu pravděpodobně naskočí Marty Brodeur, zítra na Long Islandu Johan Hedberg.


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?