Peklo / Preview / Čtvrté střetnutí Ďáblů s Ostrovany

Čtvrté střetnutí Ďáblů s Ostrovany

Už počtvrté se střetnou naši Ďáblové s Ostrovany z Long Islandu. Zatím máme nad tímto soupeřem velmi pozitivní statistiku. Ze tří odehraných utkání si Islanders odnesli pouze 1 bod. První utkání Ďáblové vyhráli v Nassau Colliseum 2-1, druhý zápas patřil po prodloužení Ostrovanům 5-4 no a poslední zápas, který rozhodl dvěma góly v závěru zápasu Steve Bernier. Třetí gól ještě přidal Clarkson a zápas tedy skončil 3-0 ve prospěch našich Ďáblů.

STREAM NA WEBU BUDE ZAJIŠTĚN!!!

Islanders po začátku sezony určitě věřili, že jim sezona vyjde mnohem lépe, než ta poslední. Měli taky důvod. Dlouho se drželi na 2. místě v Atlantické divizi a vypadalo to pro ně slibně. Ovšem minulý týden se Ostrovanům vůbec nevyvedl. Prohrávali jeden zápas za druhým. Začalo to prohrou doma s našimi Ďábly 3-0, následovala prohra 4-2 s Pittsburghem, 1-4 s Rangers, 3-2 s Buffalem a 6-4 s Carolinou. V zatím posledním zápase dokázali urvat 2 body za výhru 4-3 proti Rangers. A nyní budeme čekat, co na to Ďáblové.

Naši borci si posledním zápasem, kdy dokázali otočit zápas s Philly z 1-3 na 5-3, upevnili 1. místo v divizi i konferenci. Ďáblové mají  zcela opačnou bilanci, než Ostrované, minulý týden všechny 4 zápasy vyhráli, na začátku týdne porazili podruhé Penguins, včera Flyers. Jedinou kaňku v této sérii mají na svědomí Hurikáni z Caroliny, kteří dokázali zdolat Devils v úterý poměrem 4-2. Jednalo se o první prohru Ďáblů na domácím ledě v základní hrací době.

Aktuální bilance odehraných zápasů:

ISLANDERS (5-7-1)
DEVILS (9-2-3) 

Co se týče formy hráčů, u Islanders to v současnosti žádná sláva není, ostatně jak výsledky napovídají. Bezpochyby ale nebezpečný bude opět nejlepší střelec týmu Tavares (8+8), Moulson (6+7), Boyes (4+6) tak i další hráči jako Grabner či Nielsen a podcenění soupeře určitě není na místě. Islanders i přes svou 5. pozici v divizi a 13. v konferenci, mají stále lepší jak přesilové hry (25.0%), tak i oslabení (88.1%).

V řadách Devils to je jednoznačně Patrik Eliáš, který včera zaznamenal další 3-bodový večer v sezoně. V současnosti je nejproduktivnějším hráčem Devils a 7. v bodování celé NHL s 18-ti body (4+14). I nadále dokazuje David Clarkson, že jeho gólové přísuny na začátku sezony nebyla náhoda a je stále nejlepším střelcem Ďáblů s 10-ti góly a 6-ti asistencemi. V bodování jej následuje Ilya (5+9) a na 4. místě v týmovém bodování je Andy Green (2+6).

Na IR je stále Dainius Zubrus a po operaci zápěstí na něm předběžně zůstane dalších 4-6 týdnů. Na farmě v Albany měl štěstí v neštěstí Tedenby, který při posledním zápase proti Adirondack Phantoms, utržil řezné poranění od brusle soupeřova obránce na obličeji. Momentálně leží v nemocnici, ale žádné vážnější komplikace by mu hrozit neměly.

V sestavě dojde ke dvěma změnám. První byla již avizovaná – do branky naskočí Johan Hedberg. Marka Fayneho nahradí Tallinder. Útočné lajny zůstanou beze změny.

Ponikarovsky-Zajac-Kovalchuk
Elias-Henrique-Clarkson
Carter-Gionta-Bernier
Barch-Josefson-Butler

Salvador-Tallinder
Greene-Larsson
Volchenkov-Zidlicky

Hedberg


Poslední vítězný zápas Devils 3-0 Islanders.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?