Peklo / Reporty / Devils obrátili utkání s Flyers a stále vedou konferenci

Devils obrátili utkání s Flyers a stále vedou konferenci

prudential_center_arenaNew Jersey v sestavě s Alexeiem Ponikarovskym nastoupili do zápasu s Flyers opět bez Dainiuse Zubruse, který bude chybět týmu 4-6 týdnů. Jak si s jeho absencí poradili a jestli Poni opět skóroval ve své obnovené premiéře za Devils proti Philadelphii si můžete přečíst v reportáži.

Úvod zápasu se vyvedl náramně – trio Kovalchuk-Zajac-Ponikarovsky projelo do útočné třetiny, Kovalchuk přihrávkou našel Zajaca a ten střelou pod ruku Bryzgalova otevřel skóre zápasu. Ke gólu stačilo pouze 40 sekund. Ve čtvrté minutě byl vyloučen Kimmo Timonen, ale přesilovku se nepodařilo využít. O pár minut později se před Brodeura dostal Simmonds, ale brankář Devils vleže puk vypíchl! Následovalo vyloučení Marka Židlického. Philadelphii se přesilovku podařilo využít zásluhou Waynea Simmondse, který zužitkoval přihrávkou Braydena Schenna před branku a z otočky překonal Brodeura. Hrál se pohledný hokej. O chvíli později z útoku trefil Clarkson tyč a následnou dorážku Henriquea z druhé strany zneškodnil Bryzgalov. To, co následovalo, zcela vyvedlo domácí z míry. Ve 12. minutě prošel Briere před Brodeura, Fedotenko se dostal k dorážce, ale nic z toho nebylo. Útok ovšem pokračoval a ke střele z mezikruží se dostal Mike Knuble, který dal na 1:2 pro Flyers. Kouč Peter DeBoer si vzal timeout. Jenže jeho svěřenci udělali další chybu – Fayneovu rozehrávku vystihl Luke Schenn, který poslal na Reada, jenž střelou z první dal na 1:3! Flyers dali tři branky během 2 minut a 36 sekund. A v tlaku ani nadále nepolevovali. Ale ani Devils se nevzdávali a vytvářeli si šance. V 17. minutě zakončoval Eliáš bekhendem a Henrique dorážel do odkryté branky, ale přestřelil! Na druhé straně se k zakončení dostal Brayden Schenn, Brodeur se ale roztáhl a puku zabránil v cestě do brány. Na konci třetiny ještě Bryzgalova řádně prověřil Eliáš se Židlickým. Ruský brankář, rodák z Togliatti, ale uspěl.
Střely: 7:11

Úvod třetiny vyšel Devils opět na jedničku – a byla to velmi podobná akce. Kovalchuk nahrál Ponikarovskému, jenž prostřelil Bryzgalova. Tentokrát k tomu stačilo “pouze” 26 sekund. Na gól asistoval i Martin Brodeur. Devils ožili a zasypali Bryzgalova několika střelami. Nebezpečně pálili obránci Volchenkov a Židlický. Ani Flyers nezaostávali – Fosterovu střelu vyrazil Brodeur. Ten pak ve 27. minutě opět zahájil útočnou akci, kdy nahrál Eliášovi na modrou, který našel Clarksona, jenž ovšem ve velké šanci Bryzgalova nepřekonal. Na druhé straně ptoé Claude Giroux po několika šancích trefil tyčku! Pak musel Brodeur udržet nátlak v brankovišti, když zakončovali Luke Schenn a Ruslan Fedotenko. Marty to ale zvládnul, stejně tak jako Bryzgalov střelu Kovalchuka o chvíli později. Co se osobních soubojů týče, hra se poměrně přiostřila. Ve 36. minutě Zajac skvěle napadal obránce, získal puk pro Kovalchuka, který našel střídajícího Eliáše. Střelu českého útočníka Bryzgalov neztlumil dostatečně a Timonen nestihl puk odpálit včas – vyrovnáno! Za stavu 3:3 tak skončila druhá třetina.
Střely: 9:11

Hra byla ve třetí třetině poměrně opatrná na obou stranách. Ve 45. minutě nebezpečně střílel Foster, ale minul branku. O chvíli později tentýž hráč rozezvučel tyčku. Hra byla vyrovnaná. Ani o jednom z týmů by se nedalo říct, že měl v první polovině této třetiny navrch. V 51. minutě u mantinelu zachytil výhoz obránců Adam Larsson, nahazoval před branku a David Clarkson parádně ztečoval střelu. Bryzgalov nestihl zareagovat – 4:3! Vyprodané Prudential Center se skvěle bavilo a hlasitě hnalo Ďábly za výhrou. 1:42 před koncem odvolali Flyers brankáře. To se jim ale nevyplatilo, protože o pár sekund později Steve Bernier potvrdil výhru Devils gólem do prázdné brány. V závěru si ještě vybral parádní okamžik Martin Brodeur, když lapačkou zneškodnil pokus Braydena Schenna. DEVILS WIN!
Střely: 3:6

New Jersey Devils 5:3 Philadelphia Flyers
1′ Zajac (Kovalchuk, Fayne), 21′ Ponikarovsky (Kovalchuk, Brodeur), 36′ Eliáš (Kovalchuk, Zajac), 51′ Clarkson (Larsson, Eliáš), 59′ Bernier (Eliáš, Gionta) – 10′ Simmonds (B. Schenn, Giroux), 12′ Knuble (Fedotenko, Foster), 13′ Read (L. Schenn)

Střely celkově: 19:28

Sestavy
Devils: Brodeur – Salvador, Fayne, Greene, Larsson, Židlický, Volchenkov – Ponikarovsky, Zajac, Kovalchuk, Eliáš, Henrique, Clarkson, Carter, Gionta, Bernier, Barch, Josefson, Butler
Flyers: Bryzgalov – Coburn, Foster, Gervais, Grossmann, L. Schenn, Timonen – Briere, Couturier, Fedotenko, Giroux, Knuble, McGinn, Read, Rinaldo, B. Schenn, Simmonds, Talbot, Voráček