Peklo / Reporty / Konec druhé třetiny rozhodl o vítězství Islanders

Konec druhé třetiny rozhodl o vítězství Islanders

Nassau ColliseumČtvrté střetnutí Ďáblů a Ostrovanů skončilo výhrou domácích. Rozhodli o tom opět 2 minuty, kdy Ostrované nasázeli Ďáblům 3 góly. Proti Philadelphii ještě Devils byli schopni zareagovat, v tomto zápase již nikoliv. Dalším rozhodujícím faktorem také byla tragicky zahraná oslabení.

První třetinu začaly oba týmy aktivně a do první velké příležitosti se po minutě hry dostali Ostrované, když Kovalchuk udělal drobnou chybu v obranném pásmu, puk se dostal k Moulsonovi, jehož střelu dokázal Hedberg vyrazit pouze do strany, kde již číhal Boyes. Hedberg se ale perfektně přemístiol a díky tomu se hned na začátku skóre neměnilo. V 6. minutě jsme se dočkali první přesilové hry, když byl v našem obraném pásmu držen Green Mattem Martinem. Tuto přesilovku Ďáblové sehráli slušně, dokázali si vytvořit tlak, vyprodukovali několik střel, ale ke změně skóre to nevedlo. I po skončení přesilovky si Ďáblové dokázali držet souvislejší tlak, ale ani to k ničemu nevedlo. 6. minut do konce první třetiny se řítili do přečíslení 2 na 1 Bernier s Carterem, ale i tuto akci Nabokov svým přesunem zmařil. 3. minuty před koncem, se dostal do úniku Ullstrom, který byl nedovoleně zastav Tallinderem a Ullstrom dostal k dispozici trestné střílení. Při tom měl Mooose velké štěstí. Ullstrom nastřelil pouze břevno a Hedberg si málem srazil puk za svá záda, stálo při něm štěstí a vše nakonec zvládnul. V první třetině již k žádné změně nedošlo.

Střely 9-15, Devils

Druhá třetina začala v režii Ostrovanů, kteří si dokázali vytvořit tlak a měli více ze hry. To vyústilo až v naše oslabení, když byl v 5. minutě vyloučen Tallinder za naražení na hrazení. Tuto přesilovku ukončil cca po 20 vteřinách Boyes, který sroloval Hedberga v brankovišti a byl za nedovolené bránění vyloučen. Hra 4 na 4 ani naše následná několikavteřinová přesilovka k ničemu nevedla. Následující minuty byly plné nepřesností a Islanders měli stále více ze hry. Ďáblové se nedokázali pořád srovnat s tlakem Islanders. 4. minuty dokonce najížděl Boyes z pravé strany a jeho střelu vyrazil Hedberg pouze vedle sebe, kde už nestihl Kovalchuk zareagovat a připravený Tavares otevřel skóre 1-0. Necelé dvě minuty před koncem byl vyloučen za vysokou hůl Salvador. Po necelých 20-ti vteřinách Islanders využili přesilovou hry, když se podruhé trefil Tavares 2-0. No a aby toho nebylo málo, minutu před koncem byl vyloučen opět Tallinder za podražení. 10. vteřin stačilo Ostrovanům na vyuřití přesilovky a zvýšení na 3-0. Štěstí, že 2. třetina skončila, jinak bychom odcházeli snad s ještě větší náloží…

Střely 23-20

Pokud chtěli naši Ďáblové pomýšlet aspoň na nějaký výsledek, museli začít 3. třetinu naprosto odlišným tempem, než jakým odehráli třetinu druhou. Aktivita byla vyšší, ale po třech minutách šli do brejku 2 na 1 opět Ostrované, naštěstí se jim proměnit nepodařilo a naděje žila. v 5. minutě si naše 3. lajna Carter-Gionta-Bernier vytvořila slušný tlak, ale ani z toho nedokázali nic vytěžit. V 9. minutě Patrik Eliáš vybojoval přesilovou hru, kdyř byl v úniku zahákován domácím kapitánem Streitem. Ďáblové se konečně dočkali! Po minutě a půl přesilové hry se poprvé v sezoně trefil Marek Židlický, když mu po pěkné kombinaci asistovali Eliáš a Kovalchuk. 9. minut do konce dostali Ďáblové k dispozici další přesilovou hru za Grabnerovu hůl v Zajacově obličeji. Po půl minutě byl před Nabokovem obrovský tlak, ale puk za jeho záda nespadnul. 20 vteřin před koncem přesilovky chyboval Marek Židlický a musel si pomoct faulem. Minutu a půl měli tedy k dispozici Islanders na svoji přesilovou hru. Po 40 vteřinách bylo signalizováno další vyloučení a čekalo nás oslabení 5 na 3 dlouhé 25 vteřin. Naprosto tragická oslabení byla korunováno přesně s koncem prvního trestu, když završil svůj hattrick Tavares. Závěr třetiny se již dohrál v pomalejším tempu, pochopitelně v naší třetině.

Střely 33-31

New York Islanders 5-1 New Jersey Devils

37′ Tavares (Boyes, Moulson), 39′ Tavares (Moulson, Visnovsky), 40′ Moulson (Boyes, Tavares), 55′ Tavares (Streit, Moulson), 60′ Grabner (bez asistence) – 49′ Židlický (Eliáš, Kovalchuk)