Peklo / Preview / Ďábly čeká dvojzápas ve Washingtonu

Ďábly čeká dvojzápas ve Washingtonu

Ďáblové dnes v 1:00 noci nastoupí k prvnímu zápasu ve Washingtonu D.C. Následující zápas se odehraje taktéž tady. Washington se po špatném startu začíná probouzet, Ďáblové jsou naopak v mírném útlumu.

Washingtonští měli velmi špatný start, a ani teď na tom nejsou úplně dobře. Ve své divizi okupují poslední 5. místo. Z posledních 4 zápasů ale dokázali 3 vyhrát, což svědčí o tom, že by se Caps mohli dostávat do tempa a v následujícím dvojzápase budou v domácím prostředí určitě nebezpeční.

Za to naši Ďáblové se v posledních dvou utkáním nedokázali příliš prosadit a jedenkrát prohráli v regulerním čase, když na Long Islandu dostali lekci a odjížděli se skóre 1-5. Následující domácí zápas taky nebyl povedený. Přestože Ďáblové velkou část zápasu vedli, několik minut před koncem Senators vyrovnali a nakonec i na nájezdy dokázali zvítězit. Aktuální bilance odehraných zápasů:

CAPITALS (5-9-1)

DEVILS (6-3-1)

Na IR je stále Dainius Zubrus, který dává dohromady zápěstí po operaci, což ještě nejméně 3 týdny potrvá. Po polsedním zápase vypadl také Ryan Carter, který nedohrál ani zápas proti Sens kvůli poranění krku a dvojzápasu se taktéž nezúčastní. Problémy měl se zády i Clarkson, ten by měl ale dnes nastoupit.

Hosté mají na seznamu zraněných Marcus Johanssona a Brooks Laiche, kteří by eventuálně mohli naskočit. Zraněný je dále Mike Green, který ale ve středu bruslil a dlouhodobě zraněným je obránce Jack Hillen.

Naši borci nastoupí pravděpodobně v této sestavě:

Ponikarovsky-Zajac-Kovalchuk
Elias-Henrique-Clarkson
Matteau-Gionta-Bernier
Barch-Loktionov-Butler

Greene-Larson
Salvador-Zidlicky
Tallinder-Volchenkov

Brodeur

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?