Peklo / Reporty / Devils otočili vývoj utkání a vyhráli na ledě Washingtonu

Devils otočili vývoj utkání a vyhráli na ledě Washingtonu

Verizon CenterDevils zamířili do hlavního města USA k prvnímu z dvou po sobě jdoucích zápasů mezi Devils a Capitals. Domácí tým, kterému jak je známo fandí i americký prezident Barack Obama, se nenachází z počátku sezony v optimální formě. Zato Devils mají poměrně dobrou náladu – bojují o čelo konference. Jak zápas dopadl, se dočtete v této reportáži.

Hned v úvodu se mohl prosadil Eliáš, který dostával pas před branku od Henriquea, ale nejproduktivnější hráč Devils v této sezoně se neprosadil. New Jersey zápas začalo lépe a již od úvodu se tlačilo do zakončení. Naopak Capitals se téměř k ničemu nedostávali. V osmé minutě měl šanci Adam Henrique, ale bekhendem trefil tyčku, ačkoliv byl sám před Holtbym. O dvě minuty později si do dobré příležitosti sjížděl domácí Ribeiro, ale nezakončil optimálně dle svých představ. Na druhé straně mohl skórovat Barch, ale Holtby měl beton připravený. Ve 12. minutě hráli Devils v šesti a tak přišla přesilová hra Washingtonu. V ní byli poměrně nebezpeční. Šanci měl třeba Brouwer, jehož pokus z první lapil Brodeur. 10 sekund před vypršením trestu putoval na trestnou Perreault. Devils tak poté hráli 110-ti sekundovou přesilovou hru. Během ní se Ďáblové ale neprosadili. V 17. minutě mohl skórovat Butler, jenže Holtby opět zareagoval včas. Stejně o chvilku později dopadli Salvador, Kovalchuk. V poslední minutě se krásně probíjel Kovalchuk, ač faulován, tak nadělal Brodeurovi velké potíže. A faul se neobešel bez trestu. Nebezpečnou dělovku posílal Carlson. To bylo také vše zajímavé z první třetiny.
Střely: 4:13

Zbytek přesilovky Capitals gól ani šanci nepřinesl. Ani Kovalchukova dělovka ve 24. minutě neskončila gólem, protože domácí brankář skvěle máchnul lapačkou. Za domácí hrozil především hvězdný Ovechkin, proti němu byl ovšem připravený legendární Brodeur. Capitals, vedení Adamem Oatesem, bývalým asistentem trenéra v New Jersey, pokračovali v lepším výkonu ve druhé třetině. Na gól se ovšem stále čekalo. Ve 28. minutě Ovechkin udělal otočku a našel spoluhráče Chimeru, který ve velké šanci ale nedal. Ruského útočníka ovšem fauloval Volchenkov a přišla další přesilová hra. Právě ty v New Jersey měl na starosti Adam Oates. Ve 30. minutě diváci oslavili gól, ale hra pokračovala. Puk totiž trefil pouze boční síť. Pokračování hry se vyplatilo především domácím, protože následně se prosadil Mathieu Perreault dorážkou Brouwerova pokusu. Využitá přesilovka Capitals. O chvilku později došlo k dalšímu vyloučení na straně Devils. Židlický potvrdil problém Devils v nedisciplinovanosti. Hned  úvodu se ovšem v oslabení prosadilo New Jersey – Henrique dobře napadal, vyjel zpoza branky a Patrik Eliáš se po jeho nahrávce prosadil. Capitals to ovšem tolik nevadilo. Přesilovou hru totiž ještě využili, prosadil se Mike Ribeiro. 2:1 pro Caps. Devils museli zlepšit hru a hlavně dávat pozor na vyloučení. Velkou šanci měl ve 39. minutě Kovalchuk, ale nedal. Z protiútoku pak mohl skórovat unikající Ovechkin, ale ani on neproměnil. Dvě velké šance ruských útočníků tak zůstaly nevyužity díky skvělému zákroku brankáře, resp. nepřesné střely.
Střely: 12:9

Ve 42. minutě při hře 4 na 4 pálil od modré Židlický – neúspěšně. Pak byl ale vyloučen domácí Hendricks, následovala tedy chvilková přesilovka 4 na 3 pro New Jersey, poté klasická 5 na 4. Opět pálil neúspěšně Židlický. Po dlouhé diskusi na trestnou usedli Bäckström s Kundrátkem, následovala tedy početní výhoda dvou mužů pro Devils. Ti svého soupeře uzamkli v pásmu, ale bránící společně s Holtbym situaci skvěle zvládli. Hosté tak velkou možnost na srovnání nevyužili. A Verizon Center jásalo radostí. Tedy aspoň do té doby, než došlo k dalšímu vyloučení domácích. Dobře střílel Greene, ale Holtby vyrazil ramenem. Kovalchuk pak dělovkou od modré minul. Ani tuto možnost tak Devils nevyužili. Pak se ale konečně podařilo vyrovnat – po střele Larssona dorazil puk do branky Andrei Loktionov, který tak vstřelil svou první branku za New Jersey. Devils byli lepším týmem a vybojovali si další přesilovou hru. A v ní Capitals opět faulovali, takže následovala 68 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3. Fanouškům se to pochopitelně vůbec nelíbilo. Devils si vzali timeout. Velkou šanci měl opět Židlický, který mohl využít toho, že téměř nikdo nevěděl, kde je puk. Holtby ale včas zareagoval. Dvojnásobnou početní výhodu využil parádní dělovkou Ilya Kovalchuk – Devils obrátili skóre na svou stranu. Při plném počtu hráčů na ledě se Capitals pomalu schylovali k tomu, že jsou to oni, kteří musí obracet skóre. Oni byli ti, kteří si nyní museli dát pozor na vylučování. Role se obrátily. V 55. minutě po “naražení” s Loktionovem střílel Kovalchuk, Holtby ale svůj tým podržel opět mrštným zákrokem betonem. 1:27 před koncem odvolali Capitals brankáře. Velkou šanci měl Ribeiro, který pálil z mezikruží z voleje. Puk zamířil těsně nad branku a dokonce udělal prasklinu v plexiskle (taková dělovka to byla!). Díky tomu se hra trochu pozdržela a Capitals měli více času na regeneraci. Devils to ale nakonec zvládli a uhájili vítězství!
Střely: 3:15

Washington Capitals 2:3 New Jersey Devils
30′ Perreault (Brouwer), 33′ Ribeiro (Brouwer, Bäckström) – 32′ Eliáš (Henrique), 50′ Loktionov (Larsson), 52′ Kovalchuk (Eliáš, Židlický)

Střely celkově: 19:37

Sestavy
Capitals: Holtby – Poti, Erskine, Alzner, Kundrátek, Schultz, Carlson – Ovechkin, Ribeiro, Crabb, Fehr, Wolski, Bäckström, Brouwer, Chimera, Hendricks, Ward, Beagle, Perreault
Devils: Brodeur – Židlický, Larsson, Greene, Tallinder, Salvador, Volchenkov – Butler, Gionta, Ponikarovsky, Henrique, Matteau, Kovalchuk, Bernier, Zajac, Loktionov, Barch, Clarkson, Eliáš