Peklo / Hráči / Reid Boucher září v OHL
Tým Sarnia Sting z OHL vyhrál v dnešní noci vysoko 13:3. Reid Boucher, na kterého vlastní New Jersey Devils práva, vstřelil v tomto zápase 4 góly. Svůj počet v této sezoně zvedl již na 57 gólů! Pouze jeden gól mu chybí k překonání klubového rekordu, který drží Steven Stamkos. Líhne se z tohoto útočníka nová …

Reid Boucher září v OHL

Reid BoucherTým Sarnia Sting z OHL vyhrál v dnešní noci vysoko 13:3. Reid Boucher, na kterého vlastní New Jersey Devils práva, vstřelil v tomto zápase 4 góly. Svůj počet v této sezoně zvedl již na 57 gólů! Pouze jeden gól mu chybí k překonání klubového rekordu, který drží Steven Stamkos. Líhne se z tohoto útočníka nová hvězda Devils?

V roce 2011 byl draftován Devils v 4. kole, celkově jako 99. V následující sezoně přestoupil do týmu Sarnia Sting, hrající OHL, jednu z nejsilnějších juniorských soutěží. V 67 zápasech si připsal 50 bodů (28+22). Nic příliš výrazného, ale špatné to také vůbec nebylo.

V této sezoně na sebe upozornil mnohem více. V 60 zápasech zaznamenal 85 bodů za 57 gólů a 28 asistencí! Aktuálně je čtvrtý v bodování OHL, ale je suverénně nejlepším střelcem. Pokud přidá ještě jednu branku, vyrovná klubový rekord Stevena Stamkose. “Je to skvělý pocit,” řekl sám Boucher. “Budu se ale cítit o dost lépe, až ho překonám”.

Boucher v dnešní noci v zápase proti Lake Erie Monsters dal 4 branky a přidal 2 asistence. Jeho tým je aktuálně sedmý v západní konferenci.  Do organizace Devils už jednou nahlédl i herně, v minulé sezoně nastoupil k jednomu zápasu v AHL za Albany. Společně s Kallym Zajacem v tu dobu dostali amatérský kontrakt. “Měli jsme v plánu, že ještě minimálně jednu sezonu stráví v juniorské lize,” řekl manažer Lamoriello.

Zda Boucher dostane v příští sezoně nabídku na kontrakt od New Jersey, je zatím ale ve hvězdách. Nakročeno k tomu má ovšem dobře. Velmi dobře.


Boucherova trefa za USA na MS18 proti Rusku z roku 2011

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊