Peklo / Preview / Letos poprvé proti Jets

Letos poprvé proti Jets

První letošní střetnutí Ďáblů a Jets shlédneme v Prudential Center v Newarku dnes ve 23:00 našeho času. Ďáblové musí zabrat, dotáhli se na ně totiž Tučňáci z Pittsburghu a v současné době se s nimi dělíme o 1. příčku v divizi s 24-mi body a 18-ti odehranými zápasy, to nám nyní zajišťuje až 4. místo v konferenci.

STREAM NA WEBU BUDE ZAJIŠTĚN!

Dnešní soupeř, Winnipeg Jets, za sebou nemá dobrý start. Ve slabší jihovýchodní divizi drží až 3. místo, v konferenci jsou až na 12. místě. Ovšem jejich bilance z posledních 5-ti zápasů je velmi podobná té naší. Z posledních 5-ti zápasů si Jets odnesli 4 body, za dvě výhry. Naši Ďáblové na tom nejsou lépe a z posledních 5-ti utkání mají pouze o bod víc za dvě výhry a jeden zápas dovedený do prodloužení. Z toho vyplývá, že dnešní utkání nemá jasného favorita. Bilance týmů:

JETS (7-9-1)

DEVILS (10-4-4)

V minulé sezoně se Ďáblové potkali s Jets 4x, z toho 3x si Devils odnesli 2 body, pouze jedenkrát ve Winnipegu podlehli. Tuto sezonu se potkáme ještě 2x.

Co se týče formy hráčů, ze strany Devils se stále více začíná prosazovat Ilya Kovalchuk a Patrik Eliáš je se svými 21 body (5+16) na 11. místě v produktivitě hráčů NHL. David Clarkson, zatím nejlepší střelec Ďáblů se s 10-ti trefami pohybuje na 7. místě v produktivitě střelců NHL. Na straně Jets bude nebezpečný především Evander Kane, který v posledních 6-ti zápasech získal alespoň bod.

Ďáblové budou i nadále postrádat Dainiuse Zubruse (zápěstí) a Ryana Cartera (hlava), který byl oficiálně umístěn na IR a místo něj byl povolán Jacob Josefson. Jets budou postrádat Tobiase Enstroma (rameno), Zacha Redmonda (zranění nohy), Anttiho Miettinena a také gólmana Ala Montoyu.


Vítězný zápas proti Jets z minulé sezony 27.1. 2012, NJD 5-1 WPG

 

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?