Peklo / Reporty / Ďáblové opět na domácím ledě padli

Ďáblové opět na domácím ledě padli

prudential_center_arenaĎáblové bohužel nezvládli další domácí zápas. Minulý týden podlehli Ottawě na nájezdy, tentokrát stačila hráčům Jets základní hrací doba na výhru 2-4. Nyní bude následovat dlouhý trip po stadionech soupeřů a nic lehkého naše Ďábly čekat nebude.

Zápas začal překvapením v podobě nastoupení Johana Hedberga. Důvodem bylo předčasné odstoupení Martyho z rozcvičky kvůli blíže nespecifikovaným bolestem a tak se tedy do brány postavil Mooose a Brodeur zůstal na lavce.  První vážnější akci si po dvou minutách vytvořil nájezdem z rohu před branku Clarkson, což ale neskončilo ani střelou a skoro se při zakončení zranil, když hlavou narazil do bránícího hráče. Naštěstí se ale nic vážnějšího nestalo. V čase 2:30 se do první vážnější akce dostali Jets a ta bohužel skončila gólem, když zůstal mezi kruhy osamocen Bogosian a v klidu mohl zakončit střelou pod víko 1-0. Po sedmi minutách se naštěstí ďáblům podařilo srovnat na 1-1 po akci 2 na 1. Patrik Eliáš namazal Zajacovi a ten prostřelil Pavelce 1-1. Ve 12. minutě si Ďáblové poprvé zahráli přesilovku, když byl při přechodu do útočného pásma podražen Byfuglienem Bobby Butler. Přesilová hra vypadala slušně, šance byly, nebezpečné střely taktéž, ale využít se nepovedla. Ďáblové začínali mírně stupňovat svůj tlak a získávali optickou převahu na hřišti. Tlak v čase 17:10 vyústil v naše vedení, když po kombinaci Loktionova a Berniera v rohu, dokázal Bernier dostat puk z poza brány za Pavelcova záda 2-1. Do konce 1. třetiny se nic nestalo a do šaten se šlo za stavu 2-1, NJD a s poměrem střel 8-9, WPG.

Druhá třetina začala téměř dvouminutovým tlakem Ďáblů. Poté se ale prezentovali dvěmi nebezpečnými střelami taky hosté, ale Moose vše zvládl. V 26. minutě šli Ďáblové opět do přesilové hry. Začátek vypadal slibně, ale zhruba v polovině se dostali do velké šance Jets a mnoho nechybělo, aby v oslabení srovnali. Druhá minuta přesilovky se vůbec nevyvedla, a tak se skóre ani po této PPG neměnilo. Ve 32. minutě jsme šli porvé do oslabení, když byl za nedovolené bránění vyloučen Volchenkov. A Ďáblové pokračují ve špatných bilancích – neproměněných přesilovkách a neubráněných oslabeních. Byl to bohužel i tento případ. Oslabení se podařilo sehrát celkem úspěšně a daleko od naší branky, ale několik vteřin před vypršením trestu se Jets usídlili v pásmu, Clitsome si sjel mezi kruhy a Mooose bohužel za svá záda pustil. Gól sice se štěstím, ale byl 2-2. 2 minuty před koncem 2. třetiny se opět přeneslo vedení k hostům z Wnnipegu. Ďáblové byli usídleni v útočné třetině, když ale střelu zblokoval první bránící hráč a Kane se dostal do úniku a dokázal překonat Hedberga 2-3. K žádné další změně nedošlo a tentokrát šli do šaten Ďáblové s jednogólovým mankem 2-3 a poměrem střel 21-20.

Třetí třetina nezačala podle našich představ. Více ze hry měl stále soupeř, hrál na puku, byl aktivnější, hrálo se především v naší třetině. V 5. minutě posledního dějství byl ještě ke všemu vyloučen opět Volchenkov, tentokrát ta faul kolenem. Toto oslabení Devils ubránili, ale cca minutu po skončení trestu, po zmatcích v obranné třetině a neschopnosti našich hráčů získat puk, se dostal k puku Ladd a pohotovou střelou zvyšoval na 4-2. Ani nadále se Ďáblům nedařilo vytvořit si souvislejší tlak. 6. minut do konce se Ďáblové tlačili do brankoviště, když následovala obrovská chyba rozhodčích. Nejenom že přerušil předčasně hru i přesto, že puk byl stále ve hře a Židlického gól tak nemohl platit. Bránící hráč navíc vyhodil puk z brankoviště rukou, za což mělo následovat trestné střílení nebo alespoň vyloučení. Při tom stál rozhodčí za brankou a nad celou situací měl přehled a žádný hráč mu ve výhledu nebránil. Rozhodčí tento zákrok po poradě nijak nepotrestali a upřeli tak Ďáblům šanci na snížení. Přeci jen si dokázali Ďáblové 5 minut do konce vytvořit tlak, když byl Clarkson při kličce naražen tváří na hrazení, ale ani tento zákrok rozhodčí nijak netrestali. Čtyři minuty do konce se objevil před Hedbergem osamocený Kane, ale zvýšit se mu nepodařilo. Tři minuty do konce zkoušeli Devils hru v 6-ti, puk zůstal až do konce na našich holích, ale bohužel žádná dramatizace zápasu se nekonala. Pozitivem na tomto zápasu bych viděl předvším hru Bobbyho Butlera a mladíka Loktionova, kteří byli na tento zápas opravdu dobře připraveni a svou bojovností a rychlostí vyčnívali. Konečný stav zápasu tedy 2-4 s poměrem střel 26-27.

New Jersey Devils 2-4 Winnipeg Jets

10′ Zajac (Eliáš, Clarkson), 18′ Bernier (Loktionov, Ponikarosvky) – 3′ Bogosian (Wheeler, Little), 34′ Clitsome (Postma), 38′ Kane (Burmistrov), 48′ Ladd (Little, Wheeler)