Peklo / Preview / PREVIEW: Ďáblové se letos poprvé představí v Buffalu

PREVIEW: Ďáblové se letos poprvé představí v Buffalu

Naši Ďáblové se pokusí přerušit nepříznivou sérii 3 proher v řadě, tentokrát v Buffalu. Dnes to bude první střetnutí Devils a Sabres v této sezoně. Celkem se potkáme ještě dvakrát, z toho jedenkrát v Prudential Center a jedenkrát opět v Buffalu. Doufejme tedy, že Devils využijí lepšího tabulkového postavení a předposlední Buffalo se jim podaří zdolat!

STREAM NA WEBU BUDE ZAJIŠTĚN!

Jak bylo řečeno, Sabres na tom nejsou po docela vydařeném startu, příliš dobře. Na začátku sezony řádil rozjetý Vanek, který nějakou dobu vévodil statistikám NHL. To je ale pryč a Sabres se po sérii proher propadli až na 15. místo ve východní konferenci. Ovšem v posledních dvou zápasech dokázali naplno bodovat a z Floridy, kde sehráli obě utkání, dokázali Sabres zvítězit. V úterý proti Tampě 2-1 a ve čtrtek proti Panthers 4-3.

I naši Ďáblové se museli před soupeřem sklonit již třikrát po sobě. Z posledních 8 zápasů dokázali pouze 2x zvítězit, 1x dotáhnout zápas na nájezdy a zbytek zápasů prohráli. V průběhu zkrácené sezony se zranili Zubrus, Carter, Brodeur a sestava dostávala trhliny a to určitě také mnoho nepřidalo. Bilance odehraných zápasů:

SABRES (8-12-1)

DEVILS (10-6-4)

Statistikám Sabres vévodí zmiňovaný Vanek s 27-mi body (12-15), poté následuje hluboká propast a až se 17-ti body se nachází Hodgson (8+9) a poté dva nebezpeční střelci Tyler Ennis a Jason Pominville, kteří mají oba po 7-mi gólech. V bráně bude určitě vekou překážkou Ryan Miller, který sice v posledním zápase obdržel 3 branky, ale dalších 40 střel pochytal a vzhledem k současné ráži floridských to vůbec není špatné.

U Ďáblů se nic nemění, co se týče produktivity. V současném útlumu se budeme spoléhat na důraz Davida Clarksona, skvělé přihrávky Patrika Eliáše a ostrostřelce Ilyu Kovalchuka. Do formy se dostává mladík Loktionov, který dokázal ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech bodovat (2+2) a dále Alex Ponikarovsky, který má 3-zápasovou asistenční šnůru.

Sabres se dnes večer budou muset obejít bez útočníka Villeho (poraněná kyčel), obránce Leopolda a Alexe Sulzera. Marodku Ďáblů minulý týden rozšířil Martin Brodeur, kvůli obtížím se zády. Naopak na dnešní večer se vrací Ryan Carter, takže 3. útok by měl být kompletní. U Zubruse se situace nemění a jeho uzdravení potrvá zhruba 4 týdny.

Předpokládané sestavy: (budou doplněny)

Matteau – Loktionov – Kovalchuk
Eliáš – Zajac – Clarkson
Ponikarovsky – Henrique – Butler
Carter – Gionta – Bernier

Salvador – Fayne
Greene – Larsson
Tallinder – Židlický

V brance naskočí Johan Hedberg. (vs. Miller)


Zápas, který Ďáblové vyhráli minulou sezonu 28.12. 2011 v poměru 3-1 a Petr Sýkora si připsal 2 góly!

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?