Peklo / Reporty / Ďáblové odváží z Buffala alespoň bod
Buffalo startovalo do tohoto zápasu bez svého nejproduktivnějšího hráče Thomase Vaneka, Ďáblové zase ve velmi obměněné sestavě. A bylo to znát na hře obou týmů. Hra byla kostrbatá, plná zakázaných uvolnění a drobných potyček. Sabres byli nakonec šťastnější v koncovce a na samostatné nájezdy pro sebe urvali i druhý bod. Naši Ďáblové se musí spokojit …

Ďáblové odváží z Buffala alespoň bod

First Niagara CenterBuffalo startovalo do tohoto zápasu bez svého nejproduktivnějšího hráče Thomase Vaneka, Ďáblové zase ve velmi obměněné sestavě. A bylo to znát na hře obou týmů. Hra byla kostrbatá, plná zakázaných uvolnění a drobných potyček. Sabres byli nakonec šťastnější v koncovce a na samostatné nájezdy pro sebe urvali i druhý bod. Naši Ďáblové se musí spokojit s bodem jedním, o to cennějším…

Před zápasem došlo k velkému překvapení, když jsme se dozvěděli, že nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč Sabres tuto sezonu vůbec, Thomas Vanek, nenastoupí kvůli nespecifikovanému zranění v horní části těla. Hned po půl minutě se stihl porvat David Clarkson se Stevem Ottem, tuhle bitku ale včas rozhodčí roztrhli a oba provinilci putovali na 5 minut na trestnou lavici za potyčku. Úvod zápasu byl vůbec docela ostrý, když byl před brankovišti aktivní především provokující Kaleta. V prvních minutách byl jasný pokyn pro obránce, kteří pálili z každé pozice. V 5. minutě se do velké šance dostali Sabres, když naši obránci ztratili puk v rohu a před bránou čekali dva soupeřovi útočníci, ani jeden však naštěstí kotouč nezachytil. V 6. minutě jsme šli poprvé do oslabení po Bernierově zbytečném podražení ve středním pásmu. To ale dlouho netrvalo. Ďáblové se dostali k puku a za bránou Sabres si Zajac vynutil faul Ehrhoffa. Ve 12. minutě opět Kaleta vyprovokoval potyčku s Ilyou Kovalchukem a oba byli potrestání dvěma minutami za hrubost. Následně ve hře 4 na 4 si vytvořili Ďáblové dobrou příležitost, když z otočky střílel Clarkson, ale bez úspěchu. Hra 4 na 4 nám svědčila a vytvořili jsme si poměrně slušný tlak, ale skóre se neměnilo. Ilya Kovalchuk nebyl ve hře ani minutu a šel opět na trestnou lavici tentokrát za vysokou hůl, když se opět nechal vyprovokovat Kaletou a ohnal se po něm. Po necelé minutě přesilové hry šla hra opět do čtyřech na obou stranách, když byl Henrique podražen Ehrhoffem. Ďáblové měli tedy k dispozici zkrácenou přesilovku cca 40 vteřin dlouhou. Dokázali si vytvořit tlak, 2x vystřelit ale opět bez gólového příspěvku. V 1. třetině tedy k žádné změně nedošlo a Ďáblové šli do šaten alespoň se střeleckou převahou 13-6.

Druhou třetinu začali Ďáblové aktivně a vytvořili si tlak, který po 2 minutách vyústil v přesilovou hru, po přehnané agresivitě Portera, který narazil na mantinel Matteaua. Po 15-ti vteřinách přesilovky měl dobrou příležitost Clarky, dorážka se mu však nepodařila usměrnit. Ve zbytku přesilovky si Ďáblové ale více nevytvořili, kromě 2 střel a další PP bohužel opět nevyužita. Poté se Devils nemohli vymanit ze svého pásma a následovala série zakázaných uvolnění proti Ďáblům. V 7. minutě se 2. lajně podařilo vytvořit velice slušný tlak, který vyústil v přesilovou hru. Po 15. vteřinách naší přesilové hry se Sabres prosadili a Pominville po přihrávce Hodgsona, který vyhrál souboj v rohu a svou přihrávkou, vyšachoval 4 hráče Devils. Na konci přesilovky si Ďáblové vytvořili velmi slušnou šanci, ale Miller byl proti. Ve 30. minutě jsme se konečně dočkali. Od modré střílel Fayne a Bernier tečoval puk, který se doplazil do branky 1-1. 9 minut do konce 2. třetiny zamotali hlavu v rohu obráncům mladíci Matteau a Loktionov, který předkládal Kovalchukovi krásnou přihrávku do prostoru mezi kruhy, Kovy pálil, ale Miller byl připraven. V čase 12:14 nám nabídnul Pominville další PP, když ztratil na modré čáře puk a musel Zajace zastavit nedovoleně. PP nebyla sehrána úplně špatně, měli jsme obsazeno útočné pásmo, ale bohužel naši borci se odhodlali k pouhým dvěma střelám, takže další PP přišla vniveč. 4. minuty dokonce 2. třetiny se dostal do rychlého úniku Stafford, z úhlu se mu ale blafák dokončit nepodařilo také zásluhou skvělého zákroku Hedberga. Minutu do konce předvedli Ďáblové dva zákroky na hraně, ale naštěstí se to obešlo bez vyloučení. Na konci třetiny se strhla drobná šarvátka, ale to bylo vše. Střely BUF 14-26 NJD.

3. třetinu jsme začínali v oslabení, když byl za krosček vyloučen na konci 2. třetiny Carter. V čase 1:21 třetí třetiny vypíchnul Henrique puk obráncům a ze samostatného úniku dokázal skórovat, vrátil tak Sabres gól v oslabení a posunul Ďábly do vedení 2-1. Z vedení jsme se dlouho neradovali. Ve 4. minutě neuhlídal Matteau ujíždějícího Pominvilla, který jej přebruslil a po přihrávce Hodgsona srovnal na 2-2. O dvě minuty později jsme mohli být rádi, že Buffalo nešlo do vedení, když Hedberg chytal puk až na brankové čáře. Následující minuty si Hedberg opravdu zachytal. Ve 46. minutě jsme šli do oslabení, když po vhazování podrazil Henrique Stevena Otta. Oslabení se nám podařilo bez větších potíží ubránit. V 50. minutě se však do zakončení tlačil Hecht, který jehož střelu Hedberg dokázal zneškodnit, z následného nedůrazu ale Sabres dokázali z úhlu zakončit a dostat puk za Moosova záda 3-2. 9. minut do konce zachytil na modré čáře puk Greene, posunul před branku Matteaua, který zadovkou našel Loktionova  a ten krásně počkal až si Miller lehne a kolem něj pak puk zasunul a srovnal na 3-3. Závěr 3. třetiny patřil spíše Ďáblům, to ale nic neměnilo na tom, že jsme se podívali do prodloužení.

Po půlminutě byl vyloučen Marek Židlický za hrubost. Oslabení 4-3 jsme bránili těžce, ale ubránili. Počet 4 na 4 nám svědčí a bylo to znát, v okamžiku návratu 4. hráče se hra začala řídit podle Ďáblů. Ovšem 30 vteřin do konce prodloužení jsme byli podruhé vyloučeni. Tentokráte si šel sednout Salvador za podražení. Posledních 30 vteřin Ďáblové zvládli a šlo se do nájezdů. Prvními našimi třemi borci měli být Kovalchuk, Henrique a Eliáš. Sabres nájezdy otevírali. Jako první jel Pominville, který s přehledem zakončil na Hedbergův levý beton, zatímco Kovalchuk si krásně položil Millera, ovše, trefil pouze horní tyčku. Druhý nájezd Sabres proměnil Ennis, který pro změnu zakončil nad pravý Hedbergův beton. Naším druhým mužem byl Adam Henrique, ten ale nechal vyniknout Millerovu lapačku a to bylo vše. Buffalo tedy zvítězilo 2-0 na nájezdy, 3. série již nebyla potřeba a celkově tak zvítězili Sabres 4-3 a celkovým poměrem střel BUF 23- 31 NJD.

Buffalo Sabres 4-3 New Jersey Devils 

28′ Pominville (Hodgson, Weber), 44′ Pominville (Hodgson, Ott), 50′ Hecht (Grigorenko), Rozhodující nájezd: Pominnville – 30′ Bernier (Carter, Fayne), 42′ Henrique, 52′ Loktionov (Matteau, Kovalchuk)


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

První den na ledě, Blackwood nedokončil trénink. Co se stalo?

Hned první den v novém roce se hráči po dlouhé pauze dostali na led. První trénink byl rozdělen na dvě části, aby se hráči společně nepotkali a byly tak dodrženy pravidla opatření proti šíření viru Covid-19. Skupiny byly rozvrženy takto, můžete si sami přesunem zobrazit vybranou skupinu: Jak již byly uvedeno ve včerejším článku, Jack …

Ďáble, co na to říkáš...?