Peklo / Hráči / Butler odchází do Nashvillu
Útočník Bobby Butler před touto sezonou přišel do New Jersey. Začal jí na farmě v Albany, pak se ale propracoval do A týmu, kde strávil nějaký čas a byl poté odeslán zpět na farmu. Musel ovšem projít přes listinu waivers …

Butler odchází do Nashvillu

Bobby ButlerÚtočník Bobby Butler před touto sezonou přišel do New Jersey. Začal jí na farmě v Albany, pak se ale propracoval do A týmu, kde strávil nějaký čas a byl poté odeslán zpět na farmu. Musel ovšem projít přes listinu waivers …

Americký křídelní útočník Bobby Butler přišel do New Jersey z Ottawy jako volný hráč. Senátoři totiž po dvou sezonách ztratili o Butlera zájem a vykoupili ho ze smlouvy.

Rodák z Marlborough ve státě Massachusetts začal sezonu i díky výluce na farmě v Albany. Do Evropy nechtěl. V AHL patřil v týmu Devils mezi nejlepší hráče a tak dostal svou šanci v hlavním týmu.

Během toho odehrál 14 zápasů, v nichž jednou vstřelil branku a jednou asistoval. Branku dal při přesilové hře v zápase s Pittsburghem. Prezentoval se poměrně dobrou prací s pukem, a proto hrál právě při početních výhodách. Jeho forma šla ovšem dolů a přestalo se mu dařit. I proto měl být odeslán zpět na farmu. Jenže po odehrání 10 a více zápasů v NHL v jedné sezoně musí projít přes listinu waivers, odkud si ho může vybrat jakýkoliv tým.


Butlerova jediná branka za New Jersey

Vítěze Calder Cupu s Binghamtonem ze sezony 2010/2011 si nakonec vybral Nashville. Dnes to oznámil manažer Predátorů David Poile. A to se Butler dnes ještě zůčastnil tréninku s Ďábly.

“Vždycky chcete hrát v každém zápase a mít možnost pomoct svému týmu k vítězství, ale můžete kontrolovat jen to, co můžete kontrolovat. Na to se musíte soustředit,” řekl Butler v den umístění na waivers list. “Když odejdu, odejdu. Když zůstanu, zůstanu. Cokoliv, co je dobré pro tým.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?