Peklo / Preview / PREVIEW: Podaří se Ďáblům prolomit nepříznivou sérii v Torontu?

PREVIEW: Podaří se Ďáblům prolomit nepříznivou sérii v Torontu?

Dnes v 1:00 nás čeká poslední ze třízápasového tripu po stadionech soupeřů. Ďáblové vyčerpali veškerý náskok, který si v úvodu sezony vytvořili a nyní by se dalo říct, že se začíná od nuly. Pittsburgh je již před námi a vede Atlantickou divizi. V závěsu již máme Rangers a Philadelphii táhne vzhůru Jakub Voráček. Není na co čekat s nastal nejvyšší čas pro sbírání bodů!

Naším dnešním soupeřem bude Toronto, které tři dny odpočívalo. V posledních zápasech si vedli poměrně slušně, když střídali výhry s prohrami. Není to žádná sláva, ale co by za to naši Ďáblové v současné situaci dali. V posledních 5-ti zápasech dokázali 3x zvítězit a 2x prohráli. Podařilo se jim zdolat našeho minulého soupeře Buffalo poměrem 3-1, poté prohráli v Ottawě 2-3, následně zvítězili nad Flyers 4-2, prohráli s lídrem konference Montrealem 2-5 a v posledním zápase udolali Islanders v prodloužení 5-4.

Naopak naši Ďáblové prochází již na všechny pády skloňovanou krizí, kterou se jim ne a nedaří ukončit. I když v posledním zápase jsme získali alespoň bod za remízu 3-3. Nájezdy však potvrdily herní nepohodu jak Ilya Kovalchuka, tak Johana Hedberga v bráně, který nedokázal zneškodnit ani jeden ze dvou nájezdů. Nezbývá nám než věřit, že již brzy nastane chvíle, kdy to někdo pořádně ods*re, nejlépe by bylo, kdyby to bylo již dnes v noci Toronto. Bilance týmů:

MAPLE LEAFS (13-9-0)

DEVILS (10-6-5) 

V dnešním zápase se budeme spoléhat na výbornou formu, o které již můžeme, doufám, pochybovat. Bodovat v 5-ti utkáních po sobě a navíc v tak nepříznivé sérii už něco znamená. Přesná Andreiova statistika jsou 3 góly a 2 asistence v 5-ti po sobě jdoucích utkáních.

Toronto má na své straně taktéž velmi nebezpečného mladíka. Tím je třiadvacetiletý Nazem Kadri, který mimo jiné v posledním zápase nastřílel hattrick a v posledních čtyřech zápasech si připsal 4 asistence.

Co se marodky týče, předpovídaný návrat Martyho v Torontu se nekoná a tak tedy zůstává na listině zraněných. U Dainia Zubruse změna žádná. Toronto bude postrádat křídelníka Joffreyho Lupula, který má zlomené předloktí.

Předpokládaná sestava, v jaké by Devils měli nastoupit:

Matteau – Loktionov – Kovalchuk
Eliáš – Zajac – Clarkson
Ponikarovsky – Henrique – Bernier
Barch – Gionta – Carter

Salvador – Fayne
Greene – Larsson
Tallinder – Židlický

V brance naskočí Johan Hedberg.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?