Peklo / Hráči / Tom Kostopoulos přichází do New Jersey
Bobby Butler opustil tým a odešel do Nashvillu. Byl totiž stáhnut z listiny waivers. Ďáblům se tak na soupisce otevřelo místo pro dalšího hráče. A dnes odpoledne si z listiny stáhli tvrďáka Toma Kostopoulose.

Tom Kostopoulos přichází do New Jersey

Tom KostopoulosBobby Butler opustil tým a odešel do Nashvillu. Byl totiž stáhnut z listiny waivers. Ďáblům se tak na soupisce otevřelo místo pro dalšího hráče. A dnes odpoledne si z listiny stáhli tvrďáka Toma Kostopoulose.

34letý útočník se narodil v kanadské provincii Ontario, ve městě Mississauga. Ze jména už lze poznat, že měl řecké předky.

Do týmu NHL se dostal hned po draftu. V rámci 7. kola si ho celkově na 204. místě vybral Pittsburgh a hned mu umožnil hrát na farmě za tým Wilkes/Barre Scranton Penguins. V sezoně 2001/2002 poprvé nahlédl do NHL, v týmu Pittsburghu byl brán jako tvrďák, který ale umí dobře pracovat s pukem.

Po angažmá s Penguins následovaly tři sezóny s LA Kings. Kvůli výluce sezonu 2004/2005 strávil sezonu na farmě, pak ale dvě sezony odehrál v hlavním týmu. Často posedával na trestné lavici. Tento tvrďák až do roku 2012 hrál v NHL, prošel ještě týmy jako jsou Montreal, Carolina a Calgary.

Jako volný hráč před touto sezonou podepsal smlouvu s týmem, ve kterém začal kariéru v NHL, tedy s Pittsburghem. Byl ovšem přeřazen na farmu a svým týmem nabídnut ostatním. New Jersey Devils si ho nakonec stáhli z listiny a zařadili ho na svou soupisku.

Během kariéry v nejlepší soutěži světa zatím nastoupil k 615 zápasům, dal 60 branek a přidal 96 asistencí. K tomu nasbíral 705 trestných minut. Jedná se o statistiky ze základní části, v play-off odehrál zápasů 16 s bilancí 3+2.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?