Peklo / Reporty / New Jersey prohrálo s Carolinou

New Jersey prohrálo s Carolinou

PNC ArenaPo výhře nad Buffalem po nájezdech se New Jersey chystalo na zápas v Carolině. Za domácí debutoval v NHL Chris Terry. V sestavě Devils chybělo obranné duo Salvador-Tallinder, oba kvůli zranění. Jak zápas dopadl, si přečtete v této reportáži.

První třetinu otevřela šance českého útočníka ve službách Caroliny, Jiřího Tlustého. Rodák ze Slaného ale Hedberga nepřekonal. Stejně tak jako obránce Sanguinetti v osmé minutě. Následně přečíslení 2 na 1 zakončoval Carter, ale krátce nato došlo k faulu Jaye Harrisona a k přesilovce Devils. Během ní měl Ellis co dělat, aby udržel puk před brankovou čárou. Nejprve střílel Harrold a dorážel Henrique. Následná střela Eliáše skončila v brance, ta ale byla předtím posunutá. V druhé polovině výhody jednoho muže v poli střílel od modré Kovalchuk, taktéž ale nepřekonal brankáře Caroliny. Přesilovou hru dostala i Carolina, vyloučen byl Kostopoulos. A domácí toho využili – Corvo od mantinelu našel před brankou zcela nehlídaného Semina, který bekhendem překonal Hedberga. / O 28 sekund později se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, Jordan Staal volil střelu, kterou Hedberg vyrazil. S dorážkou ovšem po přiťuknutí Skinnera přispěchal obránce Jay Harrison a bylo to již 2:0. Devils si vzali timeout. Zdálo se ovšem, že to moc nezabírá, protože na trestnou putoval Eliáš. Devils ale rádi skórují i v oslabení. Ilya Kovalchuk převzal puk, spěchal sám na Elisse a povedenou střelou švihem snížil na 1:2. Sedmý gól Devils v oslabení. Závěr třetiny hráli Devils v přesilové hře, vyloučení Faulka ovšem nepotrestali.
Střely: 8:12

Druhá třetina měla poměrně vyrovnaný úvod. První vážnější střelecký pokus vyslal na Hedberga Tim Brent. Téměř 29-ti letý útočník ale neuspěl. Následoval další katastrofální moment Devils – Ponikarovsky nahazoval na Ellise, ten rychle rozehrál a vyslal své spoluhráče do šance 3 na 1. Puk měl Semin, nahrál na Tlustého a český útočník neměl problém poslat Hurricanes do vedení 3:1. Ve 27. minutě Stephen Gionta nabíjel Carterovi, jeho pokus ale Ellis schoval v lapačce. Ve 30. minutě byl vyloučen Zajac za hákování. Carolina přesilovku nesehrála špatně, ale nevyužila jí. Hned po ní se ale poměrně šťastně dostal před Hedbergem k puku Chris Terry, který zasunutím mezi betony švédského brankáře vstřelil ve svém prvním zápase svůj první gól v NHL – 4:1. Snížit mohl ve 37. minutě Andrei Loktionov, ten ale odraženou střelu namířil pouze do Ellisova betonu. Na druhé straně poté v dobré šanci minul branku Jordan Staal. Útok pokračoval, Skinner střílel a ještě mohl dorážet, ale prázdná branka mu nestačila – trefil totiž břevno. To ho ovšem mrzet nemuselo, protože když následně Gleason posílal puk před branku, Hedberg puk neudržel a právě Skinner dojel pro dorážku – 5:1. Tím skončila druhá třetina.
Střely: 10:11

V brance Devils nastoupil do třetí třetiny místo Hedberga Jeff Frazee. A hned v úvodu měl menší důvod k radosti – Ilya Kovalchuk zakončoval zpoza branky a s přispěním obránce skóroval. Dodal tak Devils naději. Tu ještě zvýšila další akce. Marek Židlický střílel zápěstím od modré mimo branku, ale jeho krajan Eliáš tečoval střelu a bylo to 5:3. Timeout na poradu si tentokráte vzali Hurricanes. New Jersey sice tlačilo, bylo jednoznačně lepším týmem, ale i domácí se ozývali. Alex Semin trefil tyčku v 51. minutě. Snížit na rozdíl jediné branky mohl Kostopoulos, který dorážel pokus Greenea, ale Ellis se skvěle po puku natáhl a zamezil jeho cestě do branky. Devils dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny odvolali brankáře. A málem dali hosté góla, Marek Židlický dělovkou ovšem trefil pouze tyč. A když následně Jiří Tlustý dal gól do prázdné branky, bylo rozhodnuto.