Peklo / Reporty / Utkání s Jets rozhodly až nájezdy
Třetí, a zároveň poslední, střetnutí mezi Devils a Jets v této sezoně. Prudential Center bylo i přes špatnou formu v posledních zápasech opět naplněné. Do sestavy se vrátil obránce Bryce Salvador. Kapitán New Jersey vynechal poslední zápas v Carolině. Trenér DeBoer přeházel složení útoků.

Utkání s Jets rozhodly až nájezdy

prudential_center_arenaTřetí, a zároveň poslední, střetnutí mezi Devils a Jets v této sezoně. Prudential Center bylo i přes špatnou formu v posledních zápasech opět naplněné. Do sestavy se vrátil obránce Bryce Salvador. Kapitán New Jersey vynechal poslední zápas v Carolině. Trenér DeBoer přeházel složení útoků.

Domácí do zápasu vstoupili velmi dobře, Marek Židlický se dostal do šance, kterou ovšem zneškodnil Pavelec. Český brankář vyrazil i následné pokusy Kostopoulose a Cartera. V osmé minutě vystřelil Židlický, střelu před Pavelcem tečoval Bernier, ale rodák z Kladna poměrně šťastně zasáhl betonem. Tlak Ďáblů pokračoval – po šťastném odrazu se do šance dostal Zajac, ten ale nedal. Puk získal zpět, přes brankoviště ho skvěle poslal na Ryana Cartera, který z otočky skóroval. V další akci Larsson našel Kovalchuka, jeho pokus Pavelec vyrazil na hůl Loktionova, který ale poté minul v těžké pozici branku. Následoval krásný pas Kovalchuka, který vyslal Stephena Giontu do úniku. Útočník Devils překonal brankáře Winnipegu mezi betony – 2:0! Hra se poté trochu vyrovnala. Jets dokonce snížili poměrně šťastným gólem – obránce Stuart nahazoval od mantinelu puk na branku a Andy Greene tečoval puk těsně před Hedbergem. Za stavu 2:1 poté hráli 2 minuty a sekundu před koncem první třetiny domácí přesilovou hru, vyloučen byl Grant Clitsome. Devils uzavřeli na celé dvě minuty svého soupeře v pásmu, dostali se k mnoha střelám, ale spousta z nich byla zblokována. Jedna z nich překonala i Pavelce – Henrique ovšem trefil tyč.
Střely: 11:5

2. třetina začala vyrovnaně. Ve 27. minutě jeli Jets 2 na 1, Blake Wheeler byl ve výhodnější pozici a tak rovnou zakončoval, Hedberg vyrazil puk nad branku do ochranné sítě. Hra se přelévala nahorů-dolů. Oba týmy se chvílemi dokázali po delší dobu držet v útočném pásmu, ale neúspěšně. V průběhu 35. minuty se Jets po špatném střídání Devils dostali do přečíslení 3 na 1, Miettinen nahrál na Kanea, ten ale neproměnil. Do šance se dostalo i New Jersey. Domácí předvedli skvělé střídání a vytvořilo si delší útočný tlak, z něhož vyniká skvělá střela Berniera a ještě lepší zákrok Pavelce. Ďáblové následně propadli v obraně a opět šli hosté do přečíslení – přímou střelu na branku volil Evander Kane. A zvolil moc dobře, bylo tak vyrovnáno. Nepříliš zábavnou třetinu ukončila střela do tyče, kterou měl na svědomí Kyle Wellwood.
Střely: 7:8

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky dobře pracovali Židlický s Eliášem. Druhý jmenovaný měl velkou šanci, ale v rozhodující chvíli poblíž Pavelce mu puk sjel z hole díky dobré práci obránce. Po vhazování putoval na trestnou lavici Kovalchuk. Winnipeg se ale v přesilové hře k ničemu většímu nedostal, díky velké obětavosti hráčů Devils. Zvláště Anton Volchenkov schytal velkou ránu. Ruský obránce byl ale v pořádku a byl na konci další akce, po nahrávce Clarksona zakončoval z blízkosti před Pavelcem. Stav zůstával ovšem i nadále vyrovnaný. Změnit to mohl kapitán Salvador, jenž dostal nabito od Kovalchuka. Brankář Jets ale stále odolával. Na druhé straně nevyužil svou příležitost Olli Jokinen. Švédský brankář měl dost práce – nejdříve ho ohrozil Byfuglien, poté Kane. Rodák z Leksandu ale vše zvládl. Po třetí třetině tak byl stav 2:2.
Střely: 7:7

V prodloužení měl nejdříve šanci Peter Harrold, ale pálil do Pavelce. Následně českého brankáře nepřekonal ani David Clarkson po krásném uvolnění. Na druhé straně Hedberga dvakrát ohrozil obránce Zach Bogosian. A diváci si zařvali “Moooose”. V závěru prodloužení také, to střílel velmi dobře Evander Kane. Utkání ale dospělo až do samostatných nájezdů.
Střely: 2:5

Samostatné nájezdy
Ilya Kovalchuk (New Jersey) -> Pavelec vyrazil
Blake Wheeler (Winnipeg) -> Hedberg vyrazil
David Clarkson (New Jersey) -> Pavelec vyrazil
Evander Kane (Winnipeg) -> Hedberg chytil
Patrik Eliáš (New Jersey) -> kličkou mezi betony proměnil
Andrew Ladd (Winnipeg) -> Hedberg vyrazil

New Jersey Devils 3:2sn. Winnipeg Jets
Branky Devils
8:47 – Ryan Carter (3), asistence Travis Zajac (4) a Anton Volchenkov (3)
10:12 – Stephen Gionta (3), asistence Ilya Kovalchuk (14) a Adam Larsson (4)
Rozhodující samostaný nájezd Patrik Eliáš

Branky Jets
16:17 – Mark Stuart (2), asistence Nik Antropov (8) a Antti Miettinen (1)
37:19 – Evander Kane (10), asistence Mark Stuart (1)

Střely celkově: 27:25

Sestavy
Devils: Hedberg – Salvador, Židlický, Greene, Larsson, Volchenkov, Harrold – Ponikarovsky, Loktionov, Kovalchuk, Eliáš, Henrique, Bernier, Carter, Zajac, Clarkson, Barch, Gionta, Kostopoulos
Jets: Pavelec – Stuart, Hainsey, Meech, Clitsome, Byfuglien, Bogosian – Burmistrov, Kane, Jokinen, Wellwood, Ladd, Wright, Little, Slater, Miettinen, Wheeler, Tangradi, Antropov

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

První den na ledě, Blackwood nedokončil trénink. Co se stalo?

Hned první den v novém roce se hráči po dlouhé pauze dostali na led. První trénink byl rozdělen na dvě části, aby se hráči společně nepotkali a byly tak dodrženy pravidla opatření proti šíření viru Covid-19. Skupiny byly rozvrženy takto, můžete si sami přesunem zobrazit vybranou skupinu: Jak již byly uvedeno ve včerejším článku, Jack …