Peklo / Reporty / Skvělý zápas! New Jersey porazilo Philadelphii 5:2
V Prudential Center se odehrál další souboj dvou velkých rivalů z Atlantické divize. Do New Jersey totiž přicestovali hokejisté z Philadelphie. A souboje mezi týmy z divizí jsou výdy velmi vypjaté. Sám David Clarkson před zápasem řekl, že to bude jako v play-off a bude to zápas plný soubojů. Jak zápas probíhal, se dozvíte po …

Skvělý zápas! New Jersey porazilo Philadelphii 5:2

prudential_center_arenaV Prudential Center se odehrál další souboj dvou velkých rivalů z Atlantické divize. Do New Jersey totiž přicestovali hokejisté z Philadelphie. A souboje mezi týmy z divizí jsou výdy velmi vypjaté. Sám David Clarkson před zápasem řekl, že to bude jako v play-off a bude to zápas plný soubojů. Jak zápas probíhal, se dozvíte po přečtení této reportáže.

První šanci měl ve druhé minutě Ponikarovsky, který v přečíslení 2 na 1 dostal pas od Loktionova, ale Bryzgalova nepřekonal. To se podařilo o něco později až Patriku Eliášovi, který dorazil pokus Berniera do branky – 1:0! Šanci v k vyrovnání měli Flyers v přesilové hře. Devils byli pod tlakem a důležitou osobou se stával Hedberg. Zvláště při velké šanci Gagneho, který střílel již do prázdné branky, ale Moose se přesunul a puk zachytil. Stav se ale během těchto dvou minut nezměnil. Devils tak mohli opět aktivně útočit. Nebezpečná byla střela Ryana Cartera do lapačky Bryzgalova. A na druhé straně Gagneho do betonu Hedberga. V desáté minutě byl za faul na Rinalda vyloučen Ryan Carter. Philadelphia dokázala vyrovnat – Simmonds velmi dobrým pasem našel Voráčka a ten měl před sebou odkrytou bránku. / Ďáblové ale vedení získali velmi rychle zpět – Henriqueovu střelu vyrazil Bryzgalov pouze do Matta Readea, který si tak smolně srazil puk do vlastní sítě. Opět tak začali ovládat hru, skórovat mohl Zajac. Moose se ale také nenudil, do šance se totiž dostal Read a zakončoval z velmi dobré pozice, švédský brankář ale zmenšil střelecký úhel a tento minisouboj vyhrál. Na New Jersey čekalo třetí oslabení – faulu se dopustil Salvador. V oslabení ovšem Devils také střílejí góly – fantastické zrychlení předvedl Ilya Kovalchuk, a pak následovala ještě lepší střela – a hlavně gólová, 3:1! 11 vteřin před koncem početní výhody byl vyloučen Wayne Simmonds. Gól do konce třetiny už nepadl. Svým gólem se Ilya Kovalchuk dostal do čela ligy v počtu vstřelených gólů při oslabení.
Střely: 9:11

Flyers věděli, že ve druhé třetině musí změnit styl hry. Začali lépe kombinovat v útočném pásmu. Po jedné kombinaci se málem prosadil Brayden Schenn, Hedberg byl ale připraven. Ve 26. minutě vyslal od modré nebezpečnou střelu Peter Harrold. Gólová ovšem nebyla. Narozdíl od té následující – Andrei Loktionov si parádní kličkou položil obránce a střelou k tyči poslal Devils do tříbrankového vedení! Rozjeté domácí měla přibrzdit hra v oslabení po vyloučení Volchenkova. Kromě střely Braydena Schenna z mezikruží ale Letci Hedberga příliš neohrozili. Ve 33. minutě hráli hosté v šesti a tak následovalo vyloučení. A jak hlásí hlasatel v Prudential Center, byl čas na PSE&G přesilovku! V ní měl velmi dobrou příležitost Eliáš, ale Bryzgalov i se štěstím udržel puk před čárou. A když Bryzgalov vyrazil pokus Loktionova, bylo už jasno, že tuto početní výhodu ruský brankář neinkasuje. A to ani chvíli po ní, kdy měl co dělat s pokusy Cartera, Clarksona a dalších. Druhý jmenovaný dokonce trefil tyčku! Ve 39. minutě střílel po Zajacově zadovce Ryan Carter, ale Bryzgalov puk odpálil mimo branku. Ani na druhé straně nebyl klid – Matt Read zakončoval bekhendem a fanoušci si po zákroku Johana Hedberga mohli opět zaskandovat “Mooooose”. Přišlo ještě vyloučení Bruna Gervaise. 21 sekund ale k využití početní výhody nestačilo, a tak se zbytek přenesl do třetiny třetí.
Střely: 13:7

Ďáblové možnost zbytku přesilové hry v úvodu třetí třetiny využili – po povedené kombinaci dostal puk Henrique, který bekhendem překonal Bryzgalova. Philadelphia se ale nevzdávala, vytvořila si šance, které ale neproměnila. Nepříjemný moment pro domácí nastal, když se zranili Eliáš a Barch. Oba ale po chvíli regenerace mohli pokračovat ve hře. Flyers hráli velmi ostře, někdy to až přeháněli. Například Hartnell, který u mantinelu srazil Kovalchuka. Navíc zezadu, čehož si dobře všiml rozhodčí, a rodáka z kanadské Reginy vyloučil na dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilovka nebyla vůbec špatně sehraná, ale byla bezgólová, což kazilo poměrně dobrý dojem z útočného šnažení domácích. Blízko gólu byl ve 47. minutě Krys Barch, který využil chyby Bryzgalova, ale ruský brankář měl velké štěstí, že neinkasoval. O chvíli později trefil Clarkson tyč. Devils měli další velké šance, ale Bryzgalov s obranou pro tentokrát odolávali. Zápas se opravdu přiostřoval, tvrdý hit předvedl Kostopoulos na Hartnella (pomsta za Kovyho), rozhodčí ovšem tvrďáka v dresu domácích vyloučil a následný pokus o bitku mezi těmito borci zamítl rozdělením hráčů od sebe. Hartnell to ale opět přehnal, dostal dvojnásobný trest a tak hráli Devils opět ve výhodě jednoho muže v poli. Kromě střely Harrolda od modré se ale k ničemu nedostali. V 53. minutě mohl snížit Giroux, mohl střílet do odkryté branky, ale promáchl po skákavé přihrávce od Voráčka. Další šanci už ale hosté využili – opět přihrával Voráček, tentokráte na Hartnella, jenž překonal Hedberga střelou po zemi. O výhře domácího týmu už ale nikdo nepochyboval. Zvláště, když 1:47 před koncem Hartnell sekal Greenea a šel na trestnou. Prudential Center už ale branku nevidělo, oslavilo tak výhru 5:2 nad Flyers!
Střely: 9:6

New Jersey Devils 5:2 Philadelphia Flyers
Branky Devils
2:02 – Patrik Eliáš (9), asistence Adam Henrique (4) a Steve Bernier (2)
10:21 – Adam Henrique (8), asistence Patrik Eliáš (18) a Johan Hedberg (1)
17:18 – Ilya Kovalchuk SHG (10), asistence Stephen Gionta (6)
26:31 – Andrei Loktionov (4), asistence Alexei Ponikarovsky (4)
41:16 – Adam Henrique PPG (9), asistence Andrei Loktionov (3) a Marek Židlický (9)

Branky Flyers
9:45 – Jakub Voráček PPG (13), asistence Wayne Simmonds (10) a Scott Hartnell (4)
56:08 – Scott Hartnell (2), asistence Jakub Voráček (18)

Střely celkově: 32:25

Sestavy
Devils: Hedberg – Salvador, Židlický, Greene, Larsson, Volchenkov, Harrold – Ponikarovsky, Loktionov, Kovalchuk, Eliáš, Henrique, Bernier, Carter, Zajac, Clarkson, Barch, Gionta, Kostopoulos
Flyers: Bryzgalov – Foster, Coburn, Grossmann, Gervais, Meszároš, Timonen – B. Schenn, Gagne, Couturier, Simmonds, Hartnell, Read, Talbot, Fedotenko, Giroux, Rinaldo, Briere, Voráček