Peklo / Preview / PREVIEW: Druhý zápas home-and-home série

PREVIEW: Druhý zápas home-and-home série

Dnes o půlnoci naši Ďáblové hrají druhý zápas tzv. home-and-home série proti Philadelphii, kdy první zápas byl odehrán v Prudential Center, druhý se odehraje ve Wells Fargo Center. Ďáblové se budou snažit vylepšit hned dvě statistiky. První je velmi pozitivní bilance proti týmům z Atlantické divizi no a tou druhou bilance proti samotným Flyers. Ze 3 odehraných utkání dokázali Ďáblové vždy zvítězit a Flyers nedarovali ani bod.

STREAM NA WEBU BUDE ZAJIŠTĚN!

Devils a Flyers se potkají již po čtvrté a bude je čekat ještě jedno vzájemné utkání, tedy celkem 5. První 3 zvládli Devils úctyhodně. Philadelphii nedarovali ani bod a všechny tři zápasy ovládli s celkovým skóre 13-5.

Flyers se zatím potácí tak trochu překvapivě na chvostu Atlantické divize. Sezonu začali velmi špatně a pohybovali se i na chvostu samotné Východní konference. Poté se dostal do ráže Jakub Voráček a Philly se začala nadechovat, ovšem v posledních 5-ti zápasech 4x prohrála a pomalu se propadá se tabulkou. Minulý týden podlehli Jezdcům 2-4, Tučňákům 4-5, Bostonu 0-3, pak zvítězili doma s Buffalem 3-2, ale poté opět tvrdě narazili v Prudential Center a prohráli 2-5.

Ďáblové na tom v posledních zápasech nebyli o mnoho lépe, ale doufáme, že tohle je již zažehnáno a spanilá jízda ze začátku sezonu bude alespoň částečně pokračovat. Týden jsme začali dobře a dokázali zvítězit doma proti Winnipegu 3-2 no a ve středu proti Flyers 5-2. Doufejme tedy, že jak dobře týden začal, tak taky skončí.

FLYERS (12-15-1)

DEVILS (13-9-5)

Zadáci Devils si budou muset pečlivě kontrolovat lídra statistik Philly Jakuba Voráčka, který dal o sobě vědět i v Newarku. Na svém kontě má 13 gólů a 18 asistencí (31) a pohybuje se v TOP 10 nejproduktivnějších hráčů soutěže. Střelecky produktivní je i nepříjemný hráč Wayne Simmonds, který má na svém kontě 10 gólů a 20 bodů. Kapitán Claude Giroux v této sezoně góly spíše připravuje než střílí, jak jsme byli zvyklí v minulé sezoně a s 18 asistencemi a 26 body je 2. nejproduktivnější hráč Flyers. Tato trojice je slušně doplňována obráncem Kimmo Timonenem (3+16) a Braydenem Schennem (6+13).

Formu z minulého zápasu si bude snažit přenést Adam Henrique, který 2x skóroval a 1x asistoval. Tradičně budeme spoléhat na Patrika, který pokračuje v perfektní jízdě a v posledních 5-ti zápasech má na kontě 4 góly. Ilya Kovalchuk má rozjetou sérii 5-ti zápasů v nichž bodoval. A určitě nezapomínejme ani na Loktionova, který si s Ilyou v 1. lajně velmi slušně rozumí.

Philadelphia Flyers se bude muset obejít bez Tye McGinna a Jody Shelley (bok). Luke Schenn se ve středu nezúčastnil kvůli nachlazení, uvidíme zda naskočí dnes.

Ďáblové postrádají dlouhodobě zraněného Dainia Zubruse, který byl ale dnes bruslit, ale bez hole. Spekuluje se, že by se v sobotu mohl Marty již vrátit, ale to se zdá trochu nereálné. Faktem ale je, že již 3 dny bruslil s týmem, takže se necháme překvapit. Henrik Tallinder taktéž bruslil s týmem a jeho zranění je hodnoceno jako day-to-day.

Předpokládaná sestava: 

Ponikarovsky-Loktionov-Kovalchuk;
Elias-Henrique-Bernier;
Carter-Zajac-Clarkson;
Barch-Gionta-Kostopoulos
Extra: Matteau

Salvador-Zidlicky;
Greene-Larsson;
Volchennkov-Harrold;
Extra: Pesonen-Fayne

G: Hedberg, Frazee

1. zápas | 22. leden 2013 | NJD 3-0


2. zápas | 15. únor 2013 | NJD 5-3


3. zápas | 13. březen 2013 | NJD 5-2


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?