Peklo / Preview / PREVIEW: Ďáblové dnes hostí lídra Východní konference

PREVIEW: Ďáblové dnes hostí lídra Východní konference

Ďáblové po včerejším delším utkání ve Philadelphii pokračují dnes na domácím ledě v Prudential Center. Dnešní soupeř bude ještě těžší. Je jím současný lídr Východní konference Montreal Canadiens, se kterým jsme se již jedenkrát potkali a prohráli 3-4 v prodloužení. Celkem se potkáme ještě jednou.

STREAM NA WEBU BUDE ZAJIŠTĚN!

Montreal naskočil do nové sezóny v naprosto odlišném tempu, než v jakém jsme ho byli zvyklí sledovat sezonu minulou. Tehdy sledovali Canadiens ostatní týmy z úplně odlišné strany tabulky než dnes a od začátku sezony dokazují, že s výsledky minulé sezony se v žádném případě ztotožnit nechtějí. V sezoně 11/12 se propadali a podstatnou část trávili Canadiens na chvostu Východní konference, nyní ji vedou se stejným počtem 40-ti bodů s Pittsburghem, který má ale ještě o jeden odehraný zápas navíc. Tato dvojice je následována Bostonem, který má o bod méně, než Montreal ale ještě 2 zápasy k dobru, takže uvidíme zda tohoto využije.

CANADIENS (18-5-4)

DEVILS (13-9-6)

Z řad Canadiens v současné době vyčnívá obránce P.K. Subban, který nasbíral v posledních 5-ti zápasech 3 góly a u 6-ti asistoval. U Ďáblů se vrací, doufejme, do své formy Ilya Kovalchuk, který má za sebou 5-ti zápasovou bodovou šnůru. Budeme věřit také v probuzení Davida Clarksona, který se včera po 11-ti zápasech poprvé trefil proti Philly.

Canadiens se budou muset obejít bez útočníků Michaela Rydera (záda), Rene Bourquea (otřes mozku), Brandona Prusta (rameno) a dále bez obránců Raphaela Diaze (taktéž otřes mozku) a Yannicka Webera (koleno). Do řad Devils se stále nevrátí Marty Brodeur kvůli bolavým zádům. Dále se dnes nezapojí ani Andrei Loktionov, který včera ve Philadelphii odstoupil po střetu se soupeřem v 1. třetině, ale jeho nespecifikované zranění je hodnocena jako day-to-day.

Předpokládaná sestava:

BUDE DOPLNĚNO!

G: Hedberg (Frazee)

1. vzájemný zápas Devils a Canadiens z 27. ledna 2013.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …