Peklo / Reporty / Montreal v New Jersey vítězí 2:1

Montreal v New Jersey vítězí 2:1

PRUDENTIAL_TOP10Po dvou zápasech s Flyers nás čekal lídr konference, kanadský Montreal. Kvůli zranění nehrál Loktionov, nahradil ho Matteau, místo Barche Pesonen, v bráně začínal Hedberg! Zápas byl vyrovnaný, ale nakonec se radovali hosté. Devils sice svého soka přestříleli, ale nebylo to platné.

V úvodních minutách první třetině byli aktivnější domácí, až to skončilo menší potyčkou u branky Priceho. Hrálo se v rychlém tempu, ale šance stále nepřicházeli. A pak z ničeho nic Canadiens udeřili – Hosté vyhráli buly, po puku skočil Volchenkov, ale nahrál jen na Armstronga, který si puk stáhl ke kruhu a prostřelil Hedberga – 0:1. Canadiens byli nadále lepší, Devils se po gólu složili a přestali hrát úplně. Zajímavá šance se nám naskytla v 19.minutě, ale Židlický trefil v dobré pozici jen Priceho do výstroje, zároveň byl vyloučen Clarkson. V přesilovce Canadiens nic kloudného nevymysleli, ale část jí si přenesli do druhé třetiny, stav po dvaceti minutách byl 0:1.
Střely: 7:9

V obraně výtečně zapracoval Larsson, který poslal Ponikarovskyho, výtečně přihrával Eliášovi, ale toho výtečně vychytal Price. Vzápětí byl vyloučen White za držení hole. Přesilovka dlouho vypadala kostrbatě, hosté se často osvobozovali. Poté se ale k puku dostal Kovalchuk, přihrál parťákovi na modré, Harrold si popojel a tahem pokořil zatím doposud bezchybného Priceho, svým první gólem v sezóně vyrovnal – 1:1! Canadiens byli vyloučeni za hrubost, ale po dvaceti vteřinách se počet hráčů na ledě vyrovnal, vyloučen byl za držení Eliáš. Ve hře čtyři na čtyři se nic nestalo a při zkráceném oslabení Devils se hosté ani nedostali do pásma. Při následném přečíslení střílel Eller jen do lapačky Hedberga. Montreal domácí zatlačil a vynutil si přesilovou hru, vyloučen byl střelec jediné branky Devils Harrold za hákování. Pak domácí předvedli co umí nejlépe v NHL, Kovalchuk ujížděl s Henriquem 2 na 1, ruský uragán trefil jen tyč! Největší šanci v přesilovce měl tedy Kovalchuk, hosté nezahrozili. Minutu a půl před koncem druhé třetiny byl za vyhozený puk přes mantinel vyloučen Emelin, do konce třetiny se již nic zajímavého nestalo. Devils zlepšili hru, více stříleli a v druhé třetině byli lepším týmem.
Střely: 8:4

Hned na začátku třetiny odešel do kabin s rozseknutím obočím Peter Harrold. Otěže zápasu přebírali domácí, ve uplynulém průběhu třetí třetiny byli mnohem lepším týmem. Další chyba domácích budiž potrestána, Židlický namazal Tinordimu, který od modré propálil Hedberga, střelu ještě tečoval Plekanec – 1:2! Devils byli pod velkým tlakem, nejdříve ujel Eller, kterého Hedberg vychytal, později střílel Desharnais, také neuspěl, na ledě se poté objevil i Harrold, který je zjevně v pořádku. Po povedeném hitu Gionty se puk objevil před brankou kde byl sám Clarkson, jenže trefil jen špičku betonu, velké štěstí stálo při kanaďanech. Po nepovedeném úniku Židlického po křídle pálil Harrold, neúspěšně. Tři minuty před koncem se Devils usadili v pásmu Montrealu, ale gólovou šanci si nevytvořili. Dvě minuty před koncem opustil klec Hedberg, Eliáš v dobré příležitosti trefil Priceho, následoval timeout. Série velkých šancí zůstali nevyužity a tak hosté berou všechny body.