Peklo / Novinky z NHL / Přerozdělení divizí v NHL

Přerozdělení divizí v NHL

14. března schválila Rada guvernérů nový systém NHL, který by měl platit od příští sezony. Týden předtím to odsouhlasila NHLPA. Při návrhu se liga snažila především o to, aby byla zachována tradiční rivalita, ale hlavním bodem bylo poměrně často dlouhé cestování několika týmů, kterému tedy v NHL chtějí tímto předejít. Pojďme si krátce shrnout, co se tedy změní.

V první řadě bude nepoměr počtu týmů mezi jednotlivými konferencemi. Východní bude čítat 16 týmů, zatímco Západní o dva týmy méně. Do Východní, kde hrají i NJ Devils, se přesune tým Detroitu a Columbusu, naopak odpadnou Jets z Winnipegu.

Pojmenování divizí zatím nebylo určeno, a tak mluvme o divizích A,B,C a D. V Západní konferenci, v divizi A, budou hrát tyto týmy: Anaheim, Calgary, Edmonton, Los Angeles, Phoenix, San Jose a Vancouver. V divizi B Chicago, Colorado, Dallas, Minnesota, Nashville, St. Louis a Winnipeg.

Východní konference bude zahrnovat v divizi C Boston, Buffalo, Detroit, Floridu, Montreal, Ottawu, Tampu Bay a Toronto.

V divizi D budou hrát New Jersey Devils. Tradiční rivalové z Atlantické divize (Rangers, Flyers, Islanders a Penguins) v této divizi budou doplněni o Carolinu, Washington a Columbus.

Změna se týká i systému play-off. Do něj z každé divize postoupí tři nejlepší týmy, čili šest mužstev z každé konference. Zbylá dvě místa v každé konferenci vyplní dva týmy s tzv. Wild-card (divokou kartou). Bude se jednat o dvě nejlepší mužstva v každé konferenci, kterým se nepodařilo umístit na prvních třech místech ve své divizi. Tudíž je možné, že v rámci Východní konference postoupí z Divize C pouze tři týmy, zatímco z Divize D pět týmů.

Systém zní poměrně spravedlivě, častému cestování mezi časovými pásmy se taktéž předejde. Jak ale systém bude či nebude fungovat, se uvidí až od příští sezony, kdy by měl začít platit.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

SOUTĚŽ

Vážení Ďáblové, přinášíme Vám malou soutěž pro naše věrné fanoušky. Jak jistě víte, v dubnu jsme započali natáčet Podcast s názvem Ďábelský Pokec. Podcasty vydáváme v nepravidelných časech a tématicky se vždy zaměřujeme na dění v organizaci New Jersey Devils. V ČEM SOUTĚŽ SPOČÍVÁ? Pravidla soutěže jsou velice jednoduchá. V odkazu níže rozklikněte YouTube stránku …