Peklo / Reporty / Devils podlehli na domácím ledě Rangers

Devils podlehli na domácím ledě Rangers

prudential_center_arenaBitva o řeku Hudson číslo dvě. Souboj dvou nesmiřiltených rivalů, Rangers a Devils. V Prudential Center se vše schylovalo k tomuto vždy ostrému zápasu. Marek Židlický nastoupil k 600. utkání v NHL v základní části, Adam Henrique zaokrouhlil počet na stovku. Jak se zadařilo jim a spoluhráčům, se dočtete v tomto reportu.

Devils vstoupili od utkání aktivně. Ve druhé minutě od modré vystřelil Židlický a před brankou dorážel Ponikarovsky, Lundqvist ale udržel puk. Zápas nenabízel příliš mnoho šancí, domácí tým byl vepředu aktivnější, jenže obrana Rangers fungovala dobře. V deváté minutě ohrozil Hedberga Carl Hagelin, byl ovšem v těžkém střeleckém úhlu a na Moose nevyzrál. O minutu později se před Lundqvistem zjevil Henrique, ale šanci po takto šťastném odrazu puku nevyužil. V čase 10:06 byl vyloučen obránce Ryan McDonagh a přišla tak přesilová hra. Od modré pálil Kovalchuk, jak je jeho zvykem. Střelu ztlumil Lundqvist tak dobře, že ač mu vypadla, sjela na tyč a poté brankovištěm mimo. Devils ovšem udělali chybu – Hedberg nejprve špatně rozehrál, Stepana ovšem o puk následně obral. Útočník Rangers se ale k němu dostal ještě jednou, nacentroval ho před branku, kde ho ze vzduchu sklepl Michael Del Zotto do branky. Přesilová hra zůstala tedy nevyužitá. Ve čtrnácté minutě Hedberg svou chybu napravil třemi povedenými zákroky – dvakrát proti Richardsovi, následně proti dorážce Nashe. V 15. minutě byl podražen Pesonen Millerem, což vyústilo v další přesilovou hru. Ze středového kruhu napálil puk Kovalchuk a dorážel Eliáš. Český útočník nabídnutou šanci ovšem nevyužil. Po vhazování se k puku po sražené střele Harrolda dostal Travis Zajac, jenž napodruhé překonal Lundqvista a vyrovnal na 1:1. Domácí na svého soupeře vlítli a pokračovali v tlaku. To jim ale nebylo moc platné, protože od modré vystřelil Girardi a následně puk dorazil do branky Hagelin. / Domácí ale rychle vyrovnali, hned z následné akce střílel od modré Volchenkov a ránu tečoval bránící Halpern – 2:2. Situaci mohlo zkomplikovat následné vyloučení Cartera. Pokus Ricka Nashe našel Hedberg v lapačce. Po návratu Cartera na led se už nestalo nic důležitého.
Střely: 12:9

Třetí třetina začala rychlým hokejem nahorů-dolů. Gáboríkovu nebezpečnou střelu od mantinelu lapil ve 23. minutě Hedberg. Švédský brankář následně vytáhl fantastický zákrok lapačkou proti Hagelinovi, který byl zcela sám před bránou. Jeho krajan v brance na druhé straně poté schytal poměrně tvrdý hit od vlastního obránce Girardiho. Zajac přesto dostal 2 minuty – zcela nepochopitelně. Spravedlnost přecijen byla na místě a Rangers alespoň početní výhodu nevyužili, přestože k tomu měl šanci Strålman na jejím konci. Po odpálení puku se do šance dostal Gionta, ale švédský obránce ho fauloval a domácí tým tak měl třetí přesilovou hru v zápase. V jejím závěru mohli Devils skórovat – nejprve si před Lundqvista sjel Kovalchuk, o chvíli později dorážel několikrát Ponikarovsky, ale nic z toho. Po konci přesilové hry se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. V přečíslení 2 na 1 volil Rick Nash střelu, která skončila za zády Hedberga. Rangers tak vedli potřetí v tomto zápase. O vyrovnání se snažil Gionta, ale Lundqvist puk udržel. Pak předvedl pěknou kličku Židlický, jenže z následné střely branku přestřelil. Z protiútoku se o chvíli později mohl prosadit Callahan po Stepanově přihrávce, Hedberg se ale dobře roztáhl a taktéž udžel “černý nesmysl” před brankovou čárou díky zákroku vyrážečkou. Následoval šance Devils, kdy Eliáš zadovkou přiťuk v tandemu Clarksonovi, jehož střelu skvěle lapil Henrik Lundqvist. Domácí byli i nadále lepší, přesto hosté vedli. Ve 36. minutě se před Lundqvistem na kolenou ocitl Henrique, ale svůj 100. zápas v NHL neoslavil gólem. Na druhé straně měl obrovskou šanci Rick Nash, ale s pomocí Hedbergovi lapačky skončil puk na tyči! Druhá třetina tak skončila za stavu 2:3 pro Rangers.

Ve třetí třetině měli být aktivnější Devils, pokud chtěli vyrovnat, přesto měli lepší vstup Rangers. Šanci měl po Millerově přihrávce Jeff Halpern, ale bývalý útočník Washingtonu Hedberga nepřekonal. Do zápasu od konce druhé třetiny nezasahoval Ponikarovsky a tak se útočné lajny musely přeházet. 17 625 fanoušků (vyprodané Prudential Center) si přálo vyrovnání. Tedy aspoň ta ďábelská většina z nich. V 51. minutě byl vyloučen Steve Eminger. Sám komentátor Steven Cangialosi označil přesilovou hru jako za dost možná klíčový moment. New Jersey hrálo v přesilovce dobře, přesto jí nevyužilo. Následně sjížděl do šance a z mezikruží vystřelil Rick Nash. Puk ale zamířil nad Hedbergovu klec. Devils se nadechovali k závěrečnému náporu. 1:37 před koncem odjel Hedberg na střídačku. Šanci měl Eliáš, ale byl v těžké pozici a obránce Del Zotto rychle přistoupil. 44 sekund před koncem si Peter DeBoer vzal timeout a spolu se svými asistenty rozdal nové pokyny. Gól už ovšem nepadl a Rangers tak vyhráli 3:2.
Střely: 7:4

New Jersey Devils 2:3 New York Rangers
Branky Devils
15:15 – Travis Zajac (5), asistence Peter Harrold (1) a Ilya Kovalchuk (16) – v přesilové hře
17:13 – Anton Volchenkov (1), asistence Stephen Gionta (7)