Peklo / Hráči / D’Agostini posílí Devils!
Novou akvizicí v sestavě Devils se stane šestadvacetiletý útočník původem z Ontaria – Matt D’Agostini. Přichází za podmíněné čtvrté nebo páté kolo draftu 2015.

D’Agostini posílí Devils!

Matt D´Agostini Novou akvizicí v sestavě Devils se stane šestadvacetiletý útočník původem z Ontaria – Matt D’Agostini. Přichází za podmíněné čtvrté nebo páté kolo draftu 2015.

D’Agostini byl draftován roku 2005 v šestém kole (celkově 190 volba)  Montreálem. Debut si odbyl v roce 07-08, kdy naskočil do jednoho zápasu, ale byl jen vyloučen. Do NHL se na více zápasu podíval hned příští sezónu, kdy odehrál 53 zápasů a získal solidních 21 bodů (12+9). Na sezónu 09-10 nebude vzpomínat hezky, odehrál 40 zápasů a získal jen čtyři body (2+2), tentýž rok byl vytrejdován do St.Louis Blues, kde stihl odehrát sedm zápasů bez bodu. Jenže příští sezóna byla pro ním zatím životním maximem, tým mu sedl a rozjel se. Odehrál plných 82 zápasů, ve kterých posbíral 46 bodů (21+25), byl třetím nejlepším střelcem týmu (za Patrikem Berglundem a Davidem Backesem). Další sezónu nasbíral v 55 zápasech, 18 bodů (9+9). Během letošního lockoutu válčil za druholigový celek SC Riessersee, z druhé neměcké ligy, kde si vedl celkem slušně. Letos za Blues odehrál pouhých 13 zápasů, nasbíral dva body, konkurenci mu vystavili talentovaný rus Tarasenko a mladík Jaden Schwartz. Matt se nebojí ani poprat se, což by také mohlo být výhodou, hlavní je, že dokáže sbírat i body, myslím, že hráč do třetí lajny ideální.

Krásná branka D’Agostiniho proti úřadujicímu mistru ligy

Názor na hráče od dlouholetého fanouška Blues: Výborný hráč do 3 lajny, dobrá rychlost s výbornou střelou a taky dobrý týmový hráč, potenciál má na to, že dokáže nastřílet 20 gólů v sezóně, není to hráč, který by rozdával jeden hit za druhým a pral se někde ve 4 lajně, takže pokud u vás dostane prostor na ledě určite bude přínosná posila.

Autor David Panuška

Dlouholetý fanda Devils a sportovní redaktor.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?