Peklo / Hráči / Kdy se zvedne bojovník Zajac?
Nejúspěšnější ze čtyř bratrů Zajaců je sedmadvacetiletý Travis. V New Jersey býval vždy jedním z největších bojovníků, což potrzuje pořád, jenže se mu vůbec nedaří střelecky, ani bodově. Chybí mu Parise?

Kdy se zvedne bojovník Zajac?

Travis ZajacNejúspěšnější ze čtyř bratrů Zajaců je sedmadvacetiletý Travis. V New Jersey býval vždy jedním z největších bojovníků, což potrzuje pořád, jenže se mu vůbec nedaří střelecky, ani bodově. Chybí mu Parise?

V minulé, velice povedené sezóně naskočil Travis k 15 zápasům v základní části, kvůli nepříjemnému zranění proti Ottawě na začátku roku 2012. Vrátil se až koncem března kdy do konce základní části zbývalo odehrát už jen sedm zápasů. Travis se rozjížděl pomalu, přesto dal dva góly. Devils šli do play-off z šestého místa a začínali na ledě Panthers. Travis se v play-off neskutečně zvedl, po boku Pariseho to byl velký uragán, zaznamenal v sérii celkově šest bodů, což je stejný počin jak v patnácti zápasech základní části. Asi nejdůležitější branku v dresu ďáblů si připsal v šestém zápas, kdy Florida mohla už postoupit, hrála se šestá minuta prodloužení a zrovna udeřil Travis. Po geniálním pasu od Kovalchuka poslal New Jersey do sedmého zápasu, který se hrál 26.4 v Bank Atlantic Center, po tomto zápase byli Devils v semifinále konference.

Proti Flyers i Rangers dal dva góly a byl jedním z nejlepších střelců týmu, proti králům se neprosadil ani jednou, není divu, v té sérii moc branek nepadlo, když zapomeneme na šestý zápas v LA. Travis si připsal krásných čtrnáct bodů v 27 zápasech, ale jeho plus-mínus se stejně pohybovalo pod nulou, měl hrozivých -6.

Letošní sezónu začal skvěle, dal prvního gól v sezóně, další zápas opět skóroval a poté 11 zápasů bez gólu s přispěním tří asistencí. Dlouhá šňůra zápasů bez gólu skončila tam, kde byla naposledy načata, proti Flyers.

Travis má bod třeba jednou za čtyři, až pět zápasů. Před sezónou o něm mluvili jako o náhradě za vytrejdovaného Pariseho, jenže Travis jakoby ho postrádal, jako mu to bez něj nešlo.

Nejlepším střelcem je překvapivě David Clarkson s jedenácti brankami, za ním je Kovalchuk, který má o jednu méně. Travis je až šestý s pěti brankami. Z posledních dvou zápasů zaznamenal tři asistence, dnes proti Carolině výborně bojoval, zvedá se? Tým také neprochází skvělým obodobím, začíná období zlomu? Začnou nyní top útočníci sbírat body jako na běžicím pásu? To je otázka do dalších zápasů. Já Travisovi věřím a doufám v to, že se zvedne, stejně jako celý tým.

Zajac s Parisem v Play-off byli úžasní!

Autor David Panuška

Dlouholetý fanda Devils a sportovní redaktor.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊