Peklo / Reporty / Napotřetí to proti Hurricanes vyšlo!
K tomuto zápasu není co dodat. Snad jen…Ďáblové dokázali konečně napotřetí Hurricanes porazit a můžeme s klidem říci, že tento zápas patřil navrátilci do sestavy Martymu Brodeurovi. To on dal naději týmu, když v prvních 8-mi minutách hasil obrovský nápor domácích a jejich neuvěřitelných 10 střel během úvodních minut, to on si připsal se štěstím …

Napotřetí to proti Hurricanes vyšlo!

PNC ArenaK tomuto zápasu není co dodat. Snad jen…Ďáblové dokázali konečně napotřetí Hurricanes porazit a můžeme s klidem říci, že tento zápas patřil navrátilci do sestavy Martymu Brodeurovi. To on dal naději týmu, když v prvních 8-mi minutách hasil obrovský nápor domácích a jejich neuvěřitelných 10 střel během úvodních minut, to on si připsal se štěstím úvodní gól zápasu, to on dal týmu impuls, který probudil tým, který jsme znali na začátku sezony!

Zápas začal v dobrém tempu a od začátku nebylo nouze o vzrušení. Ďáblové začali aktivně podobně jako proti Rangers, ale první větší šanci si připravili domácí, když Tlustý přihrával z poza branky Ericu Staalovi a ten z otočky mezi kruhy pálil, Martyho betony byly ale u sebe včas. O pár vteřin později nahazoval domácí útočník puk na Martyho a ten se odrazil tak nešťastně před Brodeura, že puk dojel Jokinen ale trefil pouze tyč. Ve 3. minutě hráli Ďáblové první přesilovku, když Semin zezadu srazil Harrolda. Tato PP ale dlouho netrvala. Za 20 vteřin nastřelil Kovalchuk na modré čáře soupeře a ten ujížděl na Martyho a Židlický si musel pomoci faulem. Hosté se zmocnili puku, Ellis odjel na střídačku a domácí zkoušeli power play, jenomže si přihráli tak šťastně pro nás, že se puk došoural až do branky a Ďáblové tak vedli 1-0 po tomto kuriozním góle, který byl připsán Brodeurovi, což je mimo jiné jeho 3. gól v kariéře. Následnou cca minutovou PP domácí neproměnili. Následující minuty si ale vytvořili obrovský tlak a v 8. minutě měli na svém kontě již neuvěřitelných 10 střel a Marty opravdu čaroval. V polovině 1. třetiny se hra stabilizovala a Ďáblové začali mít mírně navrch. Hra byla až do konce třetiny poměrně vyrovnaná i přesto, že skončili střeleckou převahou Hurikánů 11-4, což bylo ale především dáno prvními 10-ti minutami zápasu.

Druhá třetina začala v podobném tempu jako první, ale již nebylo k vidění tolik vyložených šancí a bylo vidět, že se oba týmy o přestávce trochu zklidnily. Více jak polovinu 2. třetiny jsme museli čekat na nějakou větší šanci nebo tlak. Hra se střídala nahorů dolů, střely taktéž byly ale hra celkově byla neurovnaná. V polovině 2. třetiny si výraznější tlak vytvořili Hurikáni poměrně nebezpečný tlak, ale nijak jej nezužitkovali. Naopak Ďáblové, při další protiakci, se dokázali usadit v pásmu a po velkém tlaku plácnul do puku Adam Henrique, kterému před brankoviště připravil puk Ilya Kovalchuk, a Adam tak zvýšil na 2-0. Neuběhla ani minuta a z dalšího útoku se z druhé vlny prosadil Peter Harrold, kterému připravil puk Patrik Eliáš a střelou z kruhu dorážel bekhendem svou vlastní střelu. Harrold tak dal svůj 2. gól ve 2. zápase a skóre se opět navyšovalo na 3-0 pro Devils. Druhou třetinu si Devils již pohlídali a ukončili ji tak v poměru 3-0 a i střelecký poměr hovořil již ve prospěch Ďáblů 16-14.

Třetí třetinu začali Ďáblové opět aktivně a neuchýlili se k žádnému bránění výsledku. Po dvou minutách si Marek Židlický vynutil přesilovou hru, když jej do obličeje zasáhl Jirka Tlustý. PP byla sehrána krásně, ale bohužel se ji nepodařilo proměnit. 9. minut do konce fauloval ve středním pásmu Pesonen a Ďáblové šli do oslabení. Tuto přesilovku ovšem proměňuje Jeff Skinner a Martyho SO je bohužel pryč. Po vstřeleném gólu Hurikáni ožili a usadili se v naší třetině. Naštěstí v zápětí vybojoval puk Patrik Eliáš a při přechodu do útočného pásma byl faulován, takže PP přišla v nejvhodnější okamžik před závěrečným náporem domácích. První polovina PP se příliš nevyvedla. Ta druhá ale už ano, když mezi kruhy zachytil Loktionov a poslal puk bekhendem nad Ellisův beton.

Carolina Hurricanes 1-4 New Jersey Devils

3:54 PP M. BRODEUR (1) – bez asistence
32:52 Henrique (10) – Kovalchuk (17), Larsson (5)
33:38 Harrold (2) – Eliáš (19), Zajac (5)
51:27 PP Skinner (10) – E. Staal (21), J. Staal (13)
56:54 PP Loktionov (5) – Bernier (3), Zajac (6)