Peklo / Preview / PREVIEW: Ďáblové letos poprvé proti oslabeným Panterům

PREVIEW: Ďáblové letos poprvé proti oslabeným Panterům

Ďáblové dnes poprvé v sezoně změří síly s výrazně oslabenými Pantery z Floridy. V bráně uvidíme opět Martyho Brodeura a na ledě se možná objeví i nová akvizice D’Agostini!

STREAM NA WEBU BUDE ZAJIŠTĚN!

Jak bylo zmíněno, Florida je výrazně oslabena, ovšem neznamená to, že je neškodná. V posledním zápase totiž dokázala porazit Rangers na jejich ledě 3-1 a dva dny před tím ještě dokázala porazit Hurricanes 4-1. V minulém týdnu ovšem prohráli Panteři vše co se dalo. Začalo to doma  s Montrealem 2-5, doma se sousedy z Tampy poměrem 2-3, v Bostonu 1-4 a opět doma s Ostrovany 3-4. Poté následovaly dvě zmíněné výhry no a nyní budeme čekat na zápas s Ďábly v naší Prudential Center.

Ďáblové se doufejme pomalu, ale jistě zvedají po propadu mimo postupové pozice a pokusí se navázat na dobrý výkon z posledních dvou zápasů proti Rangers a Hurricanes.

PANTHERS (9-16-6)

DEVILS (14-11-6)

Ďáblové si budou muset dávat pozor na rozjetého Seana Matthiase, který se v posledních 9-ti zápasech rozstřílel – dal 5 gólů a na 2 přihrál. Další hrozbou bude náš krajan Tomáš Kopecký, který momentálně vévodí statistikám Panthers s 12-ti góly a 8-mi asistencemi. Stejně je na tom Jonathan Huberdeau. Tito dva jsou následováni dalším Čechem Tomášem Fleischmannem s 19-ti body (7+12) a Brianem Campbelem, který má taktéž 19 bodů (6+13).

Východní konference 23-03-2013

Ilya Kovalchuk se bodově velmi zlepšil a v posledních 11-ti zápasech nasbíral 10 bodů (3+7). Obránce Peter Harrold se trefil 2x ve dvou zápasech a přidal ještě navíc asistenci.

Florida má vysokou marodku. Útočník George Parros je day-to-day. Stále mimo je Jose Theodere, který má problémy s třísly, obránci Michael Caruso (zápěstí), Mike Wheaver (dolní část těla) a Dmitry Kulikov (také zápěstí), dále pak forvardi Stephen Weiss (zápěstí) a Kris Versteeg (koleno). Pro obě poslední zmíněné opory pravděpodobně sezona skončila. Ďáblové zatím stále nemají potvrzeno zda naskočí Alex Ponikarovsky, pravděpodobnější ale je, že se zatím nezapojí. Dalšími zraněnými jsou Zubrus se zápěstím a Tallinder (spodní část těla).

Předpokládaná sestava:

Bernier-Loktionov-Kovalchuk
Elias-Zajac-Clarkson
Carter-Henrique-D’Agostini
Sestito-Gionta-Kostopoulos

Salvador-Zidlicky
Greene-Larsson
Volchenkov-Harrold

G: Brodeur (Hedberg)

26.4. 2012  |  3-2 pr. NJD | Vítězný gól Adam HENRIQUE

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …