Peklo / Preview / PREVIEW: Ďáblové dnes budou bojovat o důležité body v Ottawě

PREVIEW: Ďáblové dnes budou bojovat o důležité body v Ottawě

Ďáblové dnes 0:30 začínají své 3-zápasové tažení po stadionech soupeřů. První zápas se odehraje ve Scotiabank Place, v hlavním městě Kanady, Ottawě. Bude to velmi důležitý zápas z hlediska postavení v konferenci jak Ottawy, tak především našeho, navíc v pozměněné sestavě kvůli zranění Ilyi Kovalchuka.

Ottawě se v posledních zápasech poměrně dařilo a tomu také odpovídá postavení v tabulce, kde má 4-bodový náskok na naše Ďábly. Z posledních 4 zápasů dokázali Senátoři 4 vyhrát, prohráli pouze ve čtvrtek doma s Bostonem těsně 1-2. Minulý týden dokázali dále zdolat Buffalo, Winnipeg, Islanders a v sobotu Tampu Bay. Ve všech těchto zápasech dali Senators 4 a více gólů!

SENATORS (15-13-2)

DEVILS (15-11-6)

Jak je zřejmé z posledních 5-ti zápasů, ofenzíva Senators je v současnosti opravdu silná. Zasloužil se o to především obránce Sergei Gonchar, který si drží 10-ti zápasovou šňůru, ve které nasbíral 15 bodů. Dalšími produktivními hráči jsou Kyle Turris (8+13) a kapitán Daniel Alfredsson (8+12). Nejlepším střelcem svého týmu je s 8-mi góly Jakob Silfverberg a ještě k tomu přidal 5 asistencí.

Východní konference

Ďábelská ofenziva se bude muset obejít bez snipera Kovyho. O to důležitější bude zlepšující se forma Travise Zajace, který má z posledních 3 zápasů 5 bodů za gól a 4 asistence.

Senátoři mají také poměrně rozsáhlou marodku. Musí se při dnešním zápase obejít bez Spezzi, Karlssona, Andersona a také Milana Michálka.

Ďáblům bude chybět zmiňovaný Kovalchuk (rameno), který byl mimo jiné dnes na rentgenu, který neodhalil žádné další komplikace, takže diagnóza 2-4 týdny platí. Do Ottawy s týmem ještě nepřijel ani Alexei Ponikarovsky a samozřejmě Dainius Zubrus (zápěstí).

Předpokládaná sestava:

Elias-Zajac-Clarkson
Henrique-Loktionov-D’Agostini
Carter-Gionta-Bernier
Pesonen-Sestito-Kostopoulos

Salvador-Zidlicky
Greene-Larsson
Volchenkov-Harrold

G: Brodeur (Hedberg)

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …