Peklo / Hráči / Čas začít střílet více gólů – jinak to nepůjde
Po dnešní prohře v Ottawě (3:2 po nájezdech) vyšlo opět najevo, jaké problémy mají Devils s koncovkou v posledních zápasech. Svého soupeře přestříleli 34:14, přesto nakonec brali pouze bod. V posledních 14 zápasech vždy měli více střel než soupeř, přesto se z výhry radovali jenom pětkrát (a z toho dvakrát po nájezdech).

Čas začít střílet více gólů – jinak to nepůjde

Devils re-sign fivePo dnešní prohře v Ottawě (3:2 po nájezdech) vyšlo opět najevo, jaké problémy mají Devils s koncovkou v posledních zápasech. Svého soupeře přestříleli 34:14, přesto nakonec brali pouze bod. V posledních 14 zápasech vždy měli více střel než soupeř, přesto se z výhry radovali jenom pětkrát (a z toho dvakrát po nájezdech).

To stačí k zamyšlení se nad koncovkou. New Jersey disponuje podle jmen poměrně silným útokem, přesto je na tom s 82 vstřelenými góly v 33 zápasech poměrně špatně. V této kategorii je tým 12.-13. v konferenci, hůře jsou na tom už jen Panthers a překvapivě Rangers.

Je jasné, že s absencí Ilyi Kovalchuka to půjde hůře. Chybí i Zubrus, který sice nestřílí mnoho gólů, přesto je velmi dobrý v situacích, ze kterých góly vycházejí – souboje u mantinelu. V sestavě se i tak nachází několik hráčů, kteří mohou stříle gól za gólem. Jenže nestřílí, bohužel.

Patrik Eliáš vede bodování týmu, svou práci odvádí velmi dobře. V 33 zápasech dal 10 gólů. Rodák z Třebíče měl vždy více asistencí, a tak jeho kritizovat nemůžeme. Ilya Kovalchuk je momentálně zraněný, přesto předtím dal stejný počet gólů jako Eliáš. Od takového snipera by se dozajista čekal větší gólový příspěvek. Je sice pravda, že od příchodu do New Jersey se “Kovy” zlepšil v defenzivní činnosti, přesto se od něj čeká větší gólový příspěvek.


Proč to takhle nyní nejde? :-)

Nejlepším střelcem je David Clarkson s 12 góly. Minulou sezonu šel výkonnostně neskutečně nahoru a vyklubal se z něj překvapivý střelec. V této roli pokračuje i letos, navíc budí i respekt u soupeřů a tak je velmi důležitým hráčem pro tým.

Když tým přes sezonou opustil Parise, mluvilo se o tom, kdo ho nahradí. V úvahu připadal mladík Adam Henrique, jeden z kandidátů na Calder Trophy 2012. Ten ve 28 zápasech letos vstřelil 10 branek a přidal 4 asistence. Parise tedy týmu citelně chybí. Odchod Petra Sýkory také nikdo gólově nenahradil.

Smůlu má i Travis Zajac. O jeho trápení byl nedávno vydán na našem webu článek. Travis nemá zatím dobrou sezonu, v 33 zápasech má na svém kontě 5 vstřelených gólů. Před sezonou podepsal s týmem osmiletou smlouvu s tím, že se od něj očekává více gólů. Bohužel, zatím nepřišly.

A takhle bych mohl pokračovat i nadále. Když už se tedy budeme věnovat něčemu kladnému, musím zmínit Andreie Loktionova. Ruský mladík přišel z LA a od té doby nasotupil už k 16 zápasům. Začínal ve čtvrté lajně jako náhradník za zraněného Zubruse. Díky 6 gólům a 3 asistencím se ale vybojoval v důležitějšího hráče, než všichni čekali. Zdobí ho velký klid v zakončení.


Skvělý gól Andreie Loktionova proti Flyers

Nezbývá než tedy doufat v probuzení očekávaných střelců či v podobné překvapení, jakým je Loktionov. Mohl by jím být třeba nedávno příchozí Matt D’Agostini. Bývalý útočník St. Louis si ve svém prvním zápase za New Jersey dokázal vytvořit dobré šance, zatím je ale nevyužil. Tak uvidíme, co nás ještě čeká.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊