Peklo / Hráči / Merrill podepsal nováčkovský kontrakt s Devils
Po Reidu Boucherovi si Ďáblové pojistili na další sezonu dalšího talentovaného hráče. Americký obránce Jon Merrill tak bude za New Jersey moci hrát od sezony 2013/2014, prozatím ale podepsal amatérský kontrakt s farmou v Albany (AHL).

Merrill podepsal nováčkovský kontrakt s Devils

Jon MerrillPo Reidu Boucherovi si Ďáblové pojistili na další sezonu dalšího talentovaného hráče. Americký obránce Jon Merrill tak bude za New Jersey moci hrát od sezony 2013/2014, prozatím ale podepsal amatérský kontrakt s farmou v Albany (AHL).

Rodák z Brightonu (Michigan) byl v roce 2010 draftován Ďábly v 2. kole (celkově jako 38.). Poměrně urostlý obránce poté nastoupil na univerzitu v Michiganu, kde hrál samozřejmě i univerzitní hokej. V lize NCAA odehrál celkem 82 zápasů, ve kterých zaznamenal 47 bodů za 11 gólů a 36 asistencí.

Dvakrát nastoupil na MSJ za USA, v sezoně 2010/2011 získal s týmem bronz a byl vyhlášen jedním ze tří nejlepších hráčů týmu. Celkem nastoupil Jon k 12 zápasům na MS do 20 let. 1 gól a 8 asistencí v těchto utkáních mu dělá dobrou vizitku. Na MS do 18 let hrál dvakrát a v obou případech týmu pomohl k zisku zlaté medaile.

Nyní tedy podepsal nováčkovskou smlouvu s New Jersey Devils. Ve zbytku této sezony bude nastupovat v dresu Albany v AHL. A od příští sezony možná i v NHL. Pokud nebude zraněný, dostane pozvánku do kempu (stejně jako letos), kde bude bojovat o místo v nejlepší hokejové lize světa.

Jon má i bratra Grega, tomu je 22 let a taktéž hraje obránce. Draftován do NHL ovšem nebyl, hraje za univerzitný tým v Saint Anselm, který ovšem hokejisty do NHL zatím nikdy nevyprodukoval.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?