Peklo / Preview / PREVIEW: Druhý zápas na Floridě, tentokrát proti Panthers

PREVIEW: Druhý zápas na Floridě, tentokrát proti Panthers

Po včerejší smolné prohře nebo spíše po prohře kvůli nedůrazu v určitých pasážích hry, Ďáblové přejíždí o pár kilometrů jižněji, kde se střetnou s posledním týmem Východní konference – Floridskými Pantery. Není třeba dodávat, že nyní bude hrát  každý bod významnou roli v boji o poslední postupová místa do PO.

STREAM NA WEBU BUDE ZAJIŠTĚN!

Po včerejším zápase budou muset Ďáblové co nejrychleji zregenerovat a večer bezpodmínečně urvat body proti Panterům. Ti se v současnosti pohybují na chvostu Východní konference, ale ani v nejmenším nás nečeká jednoduchý zápas. S Pantery máme dlouhodobě problémy, které se táhnou již od play-off 2012. Ani v prvním vzájemném utkání této sezony, které jsme zvítězili doma 2-1, nebyla nijak jednoduchá. Florida sice z posledních 10-ti zápasů 7 prohrála, ale 3 výhry přišli v posledních 6-ti zápasech, což značí vzestupnou formu posledních zápasů. Minulý týden začali Panthers výhrou v Carolině 4-1, následně výhrou v Madison Square Garden 3-1. pak následovali tři prohry v New Jersey 1-2, na Long Islandu 0-3 a v Torontu 2-3. V posledním zápase Panteři hostili Buffalo, které zdolali 5-4.

PANTHERS (10-19-6)

DEVILS (15-11-8)

Pozor si budeme muset dávat především na mladíka Matthiase, který dal v posledních 14-ti zápasech 7 gólů. Méně nebezpečná nebude určitě ani česká dvojice Kopecký (12+10) s Fleischmannem (8+14) doplněná lídrem bodování Panthers Jonathanem Huberdeauem s 13-ti góly a 10-ti asistencemi.

Ďáblové mají poměrně vyrovnaný tým a v posledních zápasech se vždy alespoň jedenkrát gólově prosadil obránce, což se odráží také v bodovém hodnocení týmu, kdy 4. nejproduktivnějším hráčem je Marek Židlický (4+11), 7. pak Andy Greene (3+10). Ve velmi dobrém světle se ukazuje mladík Loktionov a také čerstvá posila Matt D’Agostini, takže doufejme, že jim to vydrží!

Do konce sezony se budou muset Panteři obejít bez kapitána Stephena Weisse (zápěstí) a Krise Verseega (koleno). Dalším dlouhodobě zraněným je brankář Jose Theodore (třísla). Dále pak útočník Jack Skille (horní část těla) a obránce Mika Weavera (spodní část těla). George Parros (horní polovina těla) se možná dnes objeví.

Do sestavy Ďáblů se vrátili kapitán Bryce Salvador, Stephem Gionta a také Alexei Ponikarovsky. Co se týká zápěstí Dainia Zubruse, zdá se, že vše se ubírá dobrou cestou a co nevidět by se mohl zapojit, takže držme palce!

Předpokládaná sestava:

Elias-Zajac-Clarkson
Henrique-Loktionov-D’Agostini
Carter-Gionta-Bernier
Ponikarovsky-Sestito-Kostopoulos

Salvador-Zidlicky
Greene-Fayne
Tallinder-Larsson

G: Brodeur (vs. Markstrom)

23. 3. 2013  |  PANTHERS 1-2 DEVILS


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?