Peklo / Reporty / Devils o výhru přišli opět v poslední minutě, Floridě podlehli v prodloužení

Devils o výhru přišli opět v poslední minutě, Floridě podlehli v prodloužení

BankAtlantic CenterPodruhé za sebou na slunné Floridě, tentokráte proti Panthers. V protějším měření sil s Tampou došlo až na nájezdy, které rozhodl domácí Tedy Purcell. Do sestavy se pro dnešní zápas vrátil Henrik Tallinder a Adam Larsson, nehráli naopak Peter Harrold a Anton Volchenkov. Jak probíhal zápas proti aktuálně nejhoršímu týmu NHL si přečtete níže.

Ve třetí minutě se neujala dobrá kombinace mezi Eliášem a Židlický, český útočník totiž střelou švihem Markströma nepřekonal. O chvíli později předvedli opět rychlý forčeking Bernier, Carter a Gionta. Všichni tři se zapojili do útočné akce po zisku puku, kterou zakončil prvně jmenovaný. Devils poté mohli navýšit vedení v přesilovce, trest Smithsona ovšem nepotrestali. Naopak od Panthers, kteří dokázali využít přesilovku po vyloučení Ponikarovského. Po nahrávce od Muellera pálil Huberdeau a střelu ještě tečoval Matthias. Pak se do šance dostal Upshall, ale Brodeura nepřekonal. Do konce třetiny už se nic nestalo a stav tak byl vyrovnaný, 1:1.
Střely: 8:11

Ve druhé třetině nejprve z mezikruží pálil domácí útočník Shore, ale Brodeur jeho pokus lapil. Poté Markströma střelou z první nepřekonal Tim Sestito. Ve 25. minutě byl vyloučen Tyson Strachan a New Jersey mělo k dispozici druhou přesilovku v zápase. Jenže v ní dobře pracoval brankář Jacob Markström. Původně trojka Floridy brala hostujcím útočníkům sebevědomí. Ve 31. minutě byl vyloučen Matt D’Agostini. Florida, která má nejhorší přesilové hry v NHL, nepředvedla kromě pokusu Kulikova nic. Ve 36. minutě si velmi dobrý zákrok připsal Brodeur, když chytil dorážku Fleischmannovi střely, kterou měl na svědomí Marcel Goc. Pár sekund nato zneškodnil i pokus Huberdeaua zblízka. Nepříliš pohledná druhá třetina změnu stavu nepřinesla.
Střely: 13:7

Devils měli lepší start do třetiny. Nejdříve předvedli útočný tlak, ze kterého pramenila střela Greenea, která vyprášila Markströmovi betony. Na dvě minuty byl pak vyloučen Dmitry Kulikov. Velkou šanci měl nejdříve Clarkson, kterému střelu vyrazil lapačkou švédský brankář Markström, rodák z Gävle. Pak ale Henrique střílel do odkryté branky, jenže Upshall se obětavě vrhl do střely a zabránil tak gólu. Početní výhodu tak Devils ani potřetí nevyužili. Ve 47. minutě byl vyloučen za hákování Shawn Matthias a pro Ďábly to tak byla již čtvrtá možnost skórovat v početní výhodě. A konečně využitá – Loktionov nabil Tallinderovi, jehož střelu ještě tečoval Steve Bernier a svým druhým gólem v zápase poslal New Jersey do vedení. Situaci mohlo zkomplikovat vyloučení Clarksona, Florida ovšem nic nepředvedla. Zápas hraný v komorní atmosféře začínal být konečně atraktivní. Ještě aby ne, když Panthers potřebovali vyrovnat. BB&T Center ale hlasivkami svůj tým moc nepodpořilo. 1:26 před koncem šel Markström na střídačku a domácí to zkoušeli v šesti. Po útočném tlaku se k puku před odkrytou brankou dostal Shawn Matthias a 27 sekund před koncem tak vyrovnal na 2:2. Zápas tak Devils opět ztratili v závěru a museli jít do prodloužení.
Střely: 8:8

V 62. minutě se o rozhodnutí postaral obránce Kulikov. Nejdříve mu v úniku vypíchl kotouč Brodeur, rodák z Lipetsku se ovšem dostal k puku ještě jednou a tentokráte kanadského brankáře propálil.
Střely: 1:0

Florida Panthers 3:2pr. New Jersey Devils
Branky Panthers
12:55 – Shawn Matthias PPG (13), asistence Jonathan Huberdeau (11) a Peter Mueller (9)
59:33 – Shawn Matthias (14), asistence Scottie Upshall (1) a Tomáš Fleischmann (15)
61:43 – Dmitry Kulikov (1), asistence Brian Campbell (15) a Jonathan Huberdeau (12)

Branky Devils
3:42 – Steve Bernier (7), asistence Ryan Carter (8) a Stephen Gionta (8)
47:57 – Steve Bernier PPG (8), asistence Henrik Tallinder (3) a Andrei Loktionov (4)

Střely celkově: 30:26

Sestavy
Panthers: Markström – Brennan, Campbell, Gudbranson, Kuba, Kulikov, Strachan – Fleischmann, Goc, Howden, Huberdeau, Kopecký, Matthias, Mueller, Parros, Santorelli, Shore, Smithson, Usphall
Devils: Brodeur – Salvador, Židlický, Greene, Fayne, Tallinder, Larsson – Eliáš, Zajac, Clarkson, Henrique, Loktionov, D’Agostini, Carter, Gionta, Bernier, Ponikarovsky, Sestito, Kostopoulos