Peklo / Hráči / Uzávěrka přestupů – budou Devils prodávat nebo kupovat?
Zítra ve 21:00 našeho času se uzavřou přestupy v NHL. Žádný z týmů už tak nebude moci měni své hráče do jiných týmů za jiné hráče či volby v draftu. Spekulací je mnoho, některé se pohybují i okolo tábora Devils. Proto si pojďme udělat seznam těch, o kterých se mluví.

Uzávěrka přestupů – budou Devils prodávat nebo kupovat?

LouZítra ve 21:00 našeho času se uzavřou přestupy v NHL. Žádný z týmů už tak nebude moci měni své hráče do jiných týmů za jiné hráče či volby v draftu. Spekulací je mnoho, některé se pohybují i okolo tábora Devils. Proto si pojďme udělat seznam těch, o kterých se mluví.

Prodej:

1) Mark Fayne – jeden z několika obránců, kteří v této sezoně rotují sestavou a nemají jisté místo v základu. Nepříliš výrazný 25-ti letý bek v minulé sezoně nastoupil ke všem zápasům, zdobí ho spolehlivá defenzivní činnost. Mohl by být žádaný.

2) Henrik Tallinder – švédského beka sužují častá zranění. Je mu 34 a tak jeho regenerace není nidky příliš rychlá. V posledních zápasech hrál sice lépe, přesto by pravděpodobně v sestavě moc nechyběl.

3) Peter Harrold – jeden z mála beků v sestavě Devils s ofenzivním stylem hry. Bohužel vzadu již není tak přesvědčivý a s bilancí -8 si rozhodně nezaslouží velké chvály. Chodí často na přesilové hry, zvlášť v době absence Kovalchuka.

4) David Clarkson – oblíbenec fanoušků měl loni skvělou sezonu, letos velmi dobrý start. V poslední době už mu ale střelecká forma odpadla (stejně tak, jako celému týmu). Trejd tohoto tvrďáka se ale jeví jako nejméně pravděpodobný.

5) Mattias Tedenby – v roce 2008 byl draftován v prvním kole. Švédský útočník ovšem nedostával tolik prostoru, kolik potřeboval. Při angažmá v HV71 plnil spíše defenzivní povinnosti, v New Jersey se zase snažil více útočit. Bohužel ale očekávání nesplnil.

6) Jacob Josefson – o rok později vsadili Ďáblové na jiného Švéda v prvním kole. Rodák ze Stockholmu ale taktéž nenaplnil svůj potenciál, se kterým přišel z Djurgårdenu. Doufá se ale, že se jeho talent ještě ukáže. Možná k tomu bude mít možnost v jiném týmu.

7) Jiný hráč – další konkrétní jména už nepadla. Možná Volchenkov. Nechme se ještě překvapit.

Koupě:

1) Jaromír Jágr – PŘESTOUPIL DO BOSTONU

2) Ryane Clowe – kanadský křídelní útočník hraje v San Jose. V sezonách 2008/09 až 2010/11 získal vždy přes 50 bodů. Letos se ale Ryane hodně trápí a v 25 zápasech nasbíral pouze 9 asistencí, bez gólu. Dnes ani nenastoupil do zápasu s Vancouverem. Vše tedy nasvědčuje tomu, že bude vyměněn. Kromě Devils se mluví i o Bostonu, Montrealu, Philadelphii, Rangers a dalších.

3) Aleš Hemský – další český útočník na seznamu. Pravý křídelník Oilers je kvalitním hráčem. V Edmontonu ovšem nesbírá tolik bodů, jak by si představoval nejen on, ale i vedení. Talentovaný tým potřebuje obránce, Devils budou některé nabízet. Proto lze logicky vydedukovat, že Hemský by mohl být jednou z možností.

4) Wade Redden – St. Louis má po příchodu Bouwmeestera a Leopolda přetlak v obraně. Blues tak na 99% budou nabízet nějakého obránce k výměně. Spekuluje se nejčastěji o Wadeovi Reddenovi, který do St. Louis zamířil poté, co byl vykoupen ze smlouvy s organizací Rangers. Obránce, známý především ze svého působení v Ottawě, by tak mohl přijít klidně i za “pouhé” volby v draftu. A Devils údajně mají zájem.

5) Jiný hráč – a další. Možností bude spoustu.

Závěr: Nezbývá než doufat, že dojde k nějaké výměně. Devils se v poslední době moc nedaří a tak by to mohlo dodat týmu energii. Vždyť příchod Loktionova se stal velmi zdařilým, D’Agostini taktéž nemá špatný úvod. Nechme se tedy překvapit!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊