Peklo / Hráči / Steve Sullivan do New Jersey
V 21:00 sice skončila uzávěrka přestupů, některé výměny ale vylezly na svět až teď. Ikdyž už to vypadalo, že New Jersey zůstane bez posily, nakonec se přeci jen ozvali a získali Stevea Sullivana. Tento levý křídelník už ale za Devils kdysi hrával a nyní se vrací, pouze za sedmé kolo draftu.

Steve Sullivan do New Jersey

Steve SullivanV 21:00 sice skončila uzávěrka přestupů, některé výměny ale vylezly na svět až teď. Ikdyž už to vypadalo, že New Jersey zůstane bez posily, nakonec se přeci jen ozvali a získali Stevea Sullivana. Tento levý křídelník už ale za Devils kdysi hrával a nyní se vrací, pouze za sedmé kolo draftu.

Rodák z kanadského Timminsu (Ontario) byl do NHL draftován v roce 1994 právě Ďábly. Po sezoně 1996/1997 ale tým opustil a stěhoval se do Toronta za Douga Gilmoura. Tam se celkem uchytil, patřil do základní sestavy, ale v průběhu sezony 1999/2000 byl vytrejdován do Chicaga.

A právě angažmá v Blackhawks ho vyneslo nejen výkonnostně nahoru, ale i do národního týmu. V dresu Chicaga odehrál 4 a půl sezony, než byl vyměněn do Nashvillu, a pokaždé nasbíral 60 či více bodů. Až do sezony 2010/2011 působil u Predátorů, poté strávil jednu sezonu v Pittsburghu a následoval příchod do Phoenixu.

To už jsme v letošní, zkrácené, sezoně. Za Coyotes se mu ale příliš nedařilo, v 33 zápasech dal 5 branek a přidal 7 asistencí. I proto byl týmem nabídnut k výměně. Lamoriello dlouho mlčel a vypadalo to, že Devils trejdovat nebudou. Nakonec na Sullivana podali nabídku a získali ho. A to pouze za sedmé kolo draftu.

Jak se Sullivanovi po návratu do jeho mateřského NHL týmu bude dařit, se můžeme těšit až v domácím zápase s Torontem (v noci ze soboty na neděli). Zítra hrají Devils v Bostonu, ale tam ještě Sullivan hrát nebude. My přejeme Steveovi mnoho štěstí v jeho novém angažmá u nás!

Steve po přestupu: “Šokovalo mě to. Vůbec jsem to nečekal, ale je to velká příležitost. Jsem rád tam, kde to všechno začalo.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?