Peklo / Preview / PREVIEW: Dnes podruhé v Bostonu a také proti Jágrovi

PREVIEW: Dnes podruhé v Bostonu a také proti Jágrovi

Dnes se Ďáblové představí podruhé v této sezoně v Bostonu, který bude již posílen o Jaromíra Jágra. Ďáblové mají taktéž novou posilu, Steva Sullivana, ten ale ještě nenastoupí. První zápas Ďáblové prohráli až na nájezdy 2-1, doufejme, že se i dnes podaří odnést minimálně bod.

Boston Bruins disponuje velmi stabilní formou od začátku zkrácené sezony až do současnosti. Navíc, jak už všichni určitě slyšeli, pár hodin před přestupovou uzávěrkou, získali Bruins Jaromíra Jágra z Dallasu. Bruins mají stabilní formu, což dosvědčuje statistika posledních 5-ti utkání, ve kterých dokázali 3x zvítězit – doma s Ottawou 3-2, v Buffalu 2-0 a doma s Torontem taktéž 3-2. 1x dokázali dovést zápas alespoň do prodloužení, kde podlehli Montrealu 5-6 a o jednu prohru se zasloužili Letci z Philadelphie na domácím ledě v poměru 1-3.

BRUINS (23-8-4)

DEVILS (15-12-9)

V řadách Bruins se v posledních čtyřech po sobě jdoucích zápasech trefil Nathan Horton. Dalšími bodovými lídry Bruins jsou Patrice Bergeron s 10-ti góly a 21 asistencemi následován Davidem Krejčím s 9-ti góly a taktéž 21 asistencemi. V těsném závěsu je ještě Brad Marchand s 29-ti body (14+15) a Tyler Seguin s 26-ti body (12+14). V bráně se v posledních dvou zápasech postavil Anton Khudobin, který ze 73 střel pustil pouze 2 góly.

Ďáblové jsou v současnosti opět trochu v útlumu a tak se musí spoléhat především na Martyho v bráně, dále pak na mladíky Loktionova, který je střelecky při chuti. Dalším borcem, který se v posledních zápasech výrazně prosadil je Steve Bernier.

Co se týče marodky Bruins, nejlepší střelec Patrice Bergeron je definitivně out. Dále pak budou chybět útočník Chris Kelly (zlomená holeň) a obránce Adam McQuaid (rameno).

Ďáblové budou stále postrádat Ilyu Kovalchuka a zatím otázník visí také nad útočníkem Tomem Kostopoulosem, který dostal v minulém zápase K.O.

Předpokládaná sestava: 


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?