Peklo / Reporty / Devils podlehli Bostonu po gólu Jágra 1:0

Devils podlehli Bostonu po gólu Jágra 1:0

TD GardenĎáblové hráli v Bostonu. Tedy v novém působišti české hokejové legendy, Jaromíra Jágra. Domácí bojovali o prvenství v Severovýchodní divizi, Devils zase o postupové příčky do play-off.

Až do páté mintuy se oba týmy spíše rozkoukávaly. Pak vybojoval u Raska puk Bernier, dostal ho k Loktionovi, který ovšem zakončoval z otočky těžce, a trefil tak pouze Raska. Devils poté byli aktivnější, ale k ničemu výraznému se nedostali. Domácí v osmé minutě rozjeli rychlý protiútok, který po kombinaci zakončoval Milan Lucic do Brodeura. Na druhé straně po chybě Cháry mohl skórovat Loktionov, mladý Rus ale branku minul. Velkou šanci měli Devils v 11. minutě. Ponikarovského střelu vyrazil Rask přímo na hůl Clarksona, který ovšem z dorážky finského brankáře nepřekonal. Za Boston poté od modré nebezpečně pálil Krejčí, Brodeur byl připraven. V dobré šanci se následně objevil opět Loktionov, ale stejně jako později Henrique Raska nepřekonal. Finský brankář zatím domácí tým držel, protože Devils byli jasně lepším týmem. V 17. minutě jim situaci navíc komplikovalo vyloučení Krejčího za držení. V přesilové hře se ale Ďáblové dostali do šance pouze v závěru, to když si Eliáš s Clarksonem opět vylámali zuby na Raskovi. V závěru třetiny neskóroval v dobré šanci ani Jágr, a tak byl stav po prvních 20 minutách 0:0.
Střely: 6:17

New Jersey pokračovalo v aktivním stylu. V dobré pozici pálil Volchenkov do Raska. Pak ale přišlo uzemnění – Marchand od mantinelu nahrál na Jágra, který bruslí (neúmyslně) zakončil a dal svůj první gól v dresu Bostonu (v prvním zápase) – 1:0. A ve 25. minutě mohl přidat další gól další český hráč – David Krejčí. Ve dvou příležitostech ale Brodeura nepřekonal. Vyrovnat ale mohl Peter Harrold, který dorážel pokus Faynea od modré, ale Rask stále odolával. Ve 28. minutě byl vyloučen Clarkson. A tato přesilová hra rozjela pořádný hokej. Nejdříve v oslabení Gionta v dobré šanci nedal, pak zahrozilo domácí duo Jágr-Lucic. Jejich pokusy ale zblokovala velmi dobře obrana. Po návratu Clarksona na led se dostal do velmi dobré šance Dainius Zubrus – litevský útočník ovšem trefil břevno! Pak střílel z kruhu Steve Bernier, Rask ale opět vyrazil, stejně jako Brodeur na druhé straně proti Bartkowského střele od modré. A aby těch zahozených šancí New Jersey nebylo málo, trefil o chvíli později Clarkson bekhendem opět tyč. Ve 37. minutě ohrozil Brodeura Tyler Seguin. Následný pokus Campbella taktéž brankář Devils vyrazil. Oba brankáři dnes své týmy drželi. V závěru třetiny Krejčí vzal puk Brodeurovi, nahrál ho na Marchanda, ale kanadský gólman situaci ještě zachránil dobrým zákrokem. Kouč DeBoer si po následném zakázaném uvolnění vzal timeout, aby dal svým svěřencům ve zbytku třetiny chvíli odpočinku.
Střely: 13:11

Ve třetí třetině museli Devils prostě zabrat. Šance byly už v prvních 40 minutách, ale chyblo to nejdůležitější – gól! Ve 42. minutě ale mohl zasadit pořádnou ránu pod pás Seguin – jeho tečovanou střelu naštěstí Brodeur vyrazil levým ramenem. Hra se poté vyrovnala. Další šanci jsme viděli až v 50. minutě, to když Marchand v přečíslení 2 na 1 nabil Jágrovi. Česká legenda už měla na holi druhý gól, ale kapitán Salvador střelu zblokoval a ta šla tak nad branku. O tři minuty později předvedl skvělou akci obránce Greene, zakončil ale přímo do ležícího obránce. Neujaly se ani následné pokusy Eliáše, oba pochytal brankář, který v průběhu výluky chytal za Plzeň. Velkou šanci si vypracoval Boston – po střele Seidenberga dorážel Horton, ten ale neuspěl. O chvilku později trefil Krejčí tyč a pak dělovkou Brodeurovy betony. V poslední minutě při hře bez brankáře dobře střílel Greene, ale žádná z dorážek se neujala a tak Tuukka Rask udržel čisté konto a Bruins vyhráli 1:0.