Peklo / Binghamton Devils / Zástupci Devils v nižších soutěžích

Zástupci Devils v nižších soutěžích

New Jersey má v nynější době herní problémy, propadá se tabulkou dolů. Optimismu příliš nemají. Jednou z mála kladných věcí je to, jak se aktuálně daří draftovaným hráčům. Pojďme si říci o tom, jak se daří zástupcům New Jersey v nižších soutěžích.

AHL
Reid Boucher – dal třetí gól za Albany. 30. dubna se uvedl při premiéře gólem a dvěmi asistencemi, nyní má po pěti zápasech stejný počet bodů (3+2).

Jon Merrill (na obrázku) – tento obránce má více než povedený úvod. Dal svůj první profesionální gól v zápase s farmou Bostonu, Providence Bruins. Po šesti zápasech má na kontě kromě tohoto gólu ještě 5 asistencí.

Seth Helgeson – podepsal s týmem Albany amatérský kontrakt.

ECHL
Maxime Clermont – se svojí Elmirou hraje v sérii s Floridou zatím 1:1. V prvním zápase dostal z 28 střel 5 gólů, pak ale Jackals díky výhře 8:2 srovnali stav série.

OHL
Artur Gavrus – jeho tým Owen Sound Attack vyřadil v první kole tým Sault Ste. Marie, nyní hraje ve druhém kole 1:1 s Plymouthem. Běloruský rodák dal v sedmi zápasech 2 góly a přidal 3 asistence.

QMJHL
Stefan Matteau – sezonu začal v New Jersey, pak byl ale odeslán zpět do juniorů. Tam s týmem Blainville-Boisbriand Armada vede 2:0 v sérii ve druhém kole. Stefan nastoupil k 7 zápasům a jeho bilance je 2+4.

WHL
Damon Severson – ten se svým týmem, Kelowna Rockets, zažil něco nebývalého. V prvním kole proti Seattlu prohrávali již 3:0 v sérii, přesto dokázali nepříznivý vývoj otočit a postoupit. Pět ze sedmi utkání této série rozhodovala prodloužení (včetně posledních dvou). Kelowna se stala druhým týmem v historii, jenž dokázala otočit stav série z 0:3 na 4:3. Severson, ač obránce, je poměrně produktivní. V devíti zápasech dal jeden gól a osmkrát asistoval.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?