Peklo / Preview / PREVIEW: Dnes doma proti Bruins. Další pokus o prolomení série proher.

PREVIEW: Dnes doma proti Bruins. Další pokus o prolomení série proher.

Ďáblové dnes v 1:30 startují celkem potřetí proti Bostonu. Obě utkání v Bostonu Ďáblové prohráli, poprvé však odvezli alespoň bod za nájezdy. Dnes je velmi důležité, aby Ďáblové zvítězili za plný počet bodů, pokud tedy chtějí pomýšlet na postup do play-off.

Bruins si vcelku v klidu drží 4. pozici ve Východní konference a ani jejich bilance nenasvědčuje nějakému překvapení, že by se snad do PO nepodívali. Z posledních 5-ti utkání čtyřikrát zvítězili a to v Buffalu 2-0, poté doma proti Ottawě 3-2 a naším Ďáblům 1-0, poté následovala jediná porážka v Montrealu 1-2 a v pondělí zvítězili doma vysoko 6-2 nad Hurikány z Caroliny, kteří se pomalu loučí s play-off. Bilance zápasů v posledních 10-ti utkáních:

BRUINS (6-3-1)

DEVILS (2-4-4)

K už tak nebezpečným hráčům, o kterých jsme psali minule, tedy Marchandovi (16+16), Bergeronovi (ten je v současnosti zraněn) Krejčímu (9+21), Seguinovi (12+14) nebo Lucicovi (5+18) se ještě navíc opět připojí Jaromír Jágr, šťastný střelec z posledního zápasu proti Devils.

Za Ďábly se snad začne opět probouzet David Clarkson a věřme, že najde ztracenou střeleckou formu ze začátku sezony. Minulý zápas v Buffalu se dokázal trefit potřinácté a je tak nejlepším střelcem Devils.

Tabulka Východní konference

Do sestavy Bruins dnes určitě nezasáhnou útočník Patrice Bergeron (hlava) a obránce Adam MyQuaid (rameno). Ze sestavy Ďáblů je zatím stále mimo Ilya Kovalchuk, ten už ale tento týden s týmem alespoň lehce trénoval.

Předpokládaná sestava:

Elias – Zajac – Sullivan
Ponikarovsky – Loktionov – Clarkson
Zubrus – Henrique – D’Agostini
Carter – Gionta – Bernier

Salvador – Volchenkov
Greene – Fayne
Tallinder – Zidlicky

Brodeur (Kinkaid)

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?