Peklo / Reporty / Utkání bohaté na góly vyhrál Boston, série proher pokračuje

Utkání bohaté na góly vyhrál Boston, série proher pokračuje

prudential_center_arenaSérie proher odsunula Devils z postupových pozic. Až na desáté místo. To Boston je na tom před zápasem mnohem lépe. V případě dnešní výhru může být klidně druhý ve Východní konferenci. Tentokráte dali Bruins v brance přednost ruskému mladíkovi, Antonu Khudobinovi. Jak zápas probíhal? Čtěte níže!

Úvod zápasu ale domácím vůbec nevyšel. Ve druhé minutě se obtočil Jágr kolem obránce, se střelou neuspěl, ale k dorážce byl připraven Gregory Campbell – 1:0! Následovaly minuty plné vzruchu. Devils hráli 1:27 dlouhou přesilovku 5 na 3. Eliášova střela byla v dobré šanci zblokovaná, stejně jako několik dalších pokusů. Po vypršení prvního trestu unikl z trestné lavice Johnny Boychuk. Tento 29-ti letý obránce byl ale faulován Židlickým a následovalo trestné střílení. Brodeur ovšem Boychuka vychytal! 8 sekund před vypršení početní výhody následovalo další vyloučení, Zdeno Chára vyhodil puk přes mantinel. Dobrou šanci měl opět Eliáš, který si mohl ještě vybrat, kam zakončí, ale Khudobina nakonec nepřekonal. Následně špatně nahrával Sullivan a Bruins se dostali do přečíslení 2 na 1. Peverley předložil pas Paillemu, který bekhendem v klidu překonal Brodeura. Početní výhodu Ďáblové nevyužili, měli ale následně čtvrtou možnost, Horton byl vyloučen za držení. New Jersey ovšem opět inkasovalo – Ference slabší střelou od modré využil toho, že měl Brodeur zakrytý výhled a když mu jeho pokus tečoval Campbell, bylo to již 3:0! Prudential Center ztichlo a spíše se ozývalo pochopitelé bučení. Radost jim mohl dát v 11. minutě Marek Židlický, ale jeho dobrý pokus Khudobin vyrazil betonem. Do konce třetiny zůstal stav nezměněn.
Střely: 12:8

Při hře 4 na 4 byl vyloučen Clarkson a Boston měl přesilovou hru 4 na 3. A svou první početní výhodu využil – Jágr poslal puk před branku a Chára ho ve spolupráci s Krejčím vyšťoural zpod Brodeura – 0:4! Pěkný hit poté předvedl Stephen Gionta, který “hodil” Matta Bartkowského na střídačku. Ve 27. minutě byl vyloučen Chára a tak se mohli Devils dostat zpět do hry. Blízko gólu byl Eliáš, ale tomu, stejně jako celému týmu, prostě nebylo přáno. Kelly ránu zblokoval. Poté zboza branky vyjel Loktionov, ale bekhendovým zakončením trefil pouze tyčku! Ve 31. minutě střílel dobře Greene, ale Khudobin držel svůj tým. Ve 32. minutě už ale neměl na tečovanou střelu Sullivana od mantinelu. Hokejkou se jako poslední dotkl Patrik Eliáš, proto byl také označen jako střelec branky. Jenže ve 35. minutě mohl přidat další gól Bostonu Horton. Naštěstí pro New Jersey ale trefil tyčku Brodeurovi branky. O chvíli později zkomplikoval domácím situaci Volchenkov, který tvrdě fauloval Marchanda a dostal trest na 5 minut + do konce utkání. Bruins se ale vůbec nedařilo. Naopak udělali dvě velké chyby – nejdříve jí v přečíslení 2 na 1 nedokázal zužitkovat Henrique se Zubrusem. Následně ale sebral puk ve středním pásmu jednomu z hráčů Bruins Travis Zajac a rychlým zakončením překonal Khudobina. Tento gól dal tak domácímu týmu naději do třetí třetiny.
Střely: 6:4

Ve 44. minutě dostal dobrou přihrávku Tallinder, jeho střela se ovšem neujala a šla mimo. Stejně jako překvapivý pokus Jágra bekhendem. Na rozdíl jediné branky se Devils přiblížili poté, co Henrique vybídl Greenea ke skórování. Obránce Devils neváhal a parání střelou dal na 3:4. Fanoušci v Prudential Center ožili. Jenže ve 48. minutě dojel puk jako první za brankou Daniel Paille, rychle ho předal Seguinovi, který ddal na 3:5. O chvíli později byl střelec branky vyloučen za sekání. A snížit na rozdíl jediné branky mohl Zajac, který si dobře vybruslil, ale střelou minul branku a následná dorážka Clarksona taktéž nebyla úspěšná. Boston ubránil sedmé oslabení a prokázal, že je v tomto ohledu nejlepší v celé NHL. V průběhu 56. minuty dostal dobrou přihrávku D’Agostini, jenže Khudobin se včas přesunul aby zabránil dalšímu zdramatizování situace. Osmou přesilovou hru dostali Devils v 57. minutě, opět byl vyloučen Seguin. Tři minuty před koncem putoval Brodeur z branky a to odstartovalo lavinu šancí. Khudobin kryl několik dobrých pokusů, například Židlického anebo Clarksona. Poté neuspěl v dobré šanci ani D’Agostini. 37 sekund před koncem se ale po pasu Zubruse ocitl před odkrytou brankou a tak mu nedělalo potíž snížit stav utkání na 4:5. Na víc už se ovšem domácí nezmohli.
Střely: 10:6

New Jersey Devils 4:5 Boston Bruins
Branky Devils
31:07 Patrik Eliáš (11), asistence Steve Sullivan (8)
38:12 Travis Zajac SHG (6)
45:58 Andy Greene (4), asistence Adam Henrique (5) a Steve Bernier (6)
59:23 Matt D’Agostini (2), asistence Dainius Zubrus (5) a Marek Židlický (13)

Branky Bruins
1:10 Gregory Campbell (3), asistence Jaromír Jágr (15)
4:51 Daniel Paille SHG (8), asistence Rich Peverley (10)
8:12 Gregory Campbell SHG (4), asistence Andrew Ference (7) a Rich Peverley (11)
23:06 Zdeno Chára PPG (7), asistence David Krejčí (22) a Jaromír Jágr (16)
47:33 Tyler Seguin (13), asistence Daniel Paille (6) a Dennis Seidenberg (12)

Střely celkově: 28:18

Sestavy
Devils: Brodeur – Salvador, Volchenkov, Greene, Fayne, Tallinder, Židlický – Eliáš, Zajac, Sullivan, Ponikarovsky, Loktionov, Clarkson, Zubrus, Henrique, D’Agostini, Carter, Gionta, Bernier
Bruins: Khudobin – Ference, Hamilton, Chára, Bartkowski, Seidenberg, Boychuk – Campbell, Lucic, Horton, Seguin, Paille, Thornton, Kelly, Caron, Krejčí, Peverley, Marchand, Jágr