Peklo / Hráči / Volchenkov suspendován na 4 zápasy
Anton Volchenkov v posledním zápase s Bostonem fauloval protihráče a vysloužil si od NHL trest na 4 zápasy.

Volchenkov suspendován na 4 zápasy

Anton VolchenkovAnton Volchenkov v posledním zápase s Bostonem fauloval protihráče a vysloužil si od NHL trest na 4 zápasy.

Ruský obránce se za stavu 4:1 dopustil tvrdého faulu loktem. Bruins nahodili kotouč do pásma a útočník Marchand se snažil ho získat. Volchenkova si sice všiml a snažil se uhnout, jenže loket beka s číslem 28 byl rychlejší.

V zápase dostal Anton trest na 5 minut + do konce utkání. Bylo ovšem jasné, že nezůstane pouze u toho. Mimochodem, Boston v průběhu této 5-ti minutové přesilovky sám inkasoval, autorem branky byl útočník Travis Zajac. Ďáblové ale i díky zranění Salvadora museli dohrávat zápas pouze se čtyřmi obránci (Greene, Fayne, Židlický, Tallinder).

Volchenkov příjde o část svého platu, celkově téměř o 92 tisíc dolarů (asi 1,8 milonu českých korun). Navíc si nezahraje 4 zápasy.

Hlavními důvody takového trestu byly tři následující faktory: Zranění Marchanda, faul loktem a to, že byl v roce 2011 suspendován za podobný incident.

“Nechtěl jsem mu ublížit,” vyjádřil se k faulu Volchenkov. “Možná to tak vypadalo, ale chtěl jsem hlavně odehrát puk.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊