Peklo / Reporty / Ottawa vyloupila Prudential Center
Se skoro nekonečnou sérií proher jsme na domácím ledě přivítali Ottawu, ta je šestá a my na ní před zápasem ztráceli 6 bodů. Jako náhradník byl dnes připraven Keith Kinkaid. Ďáblové se museli vypořádat s absencí kapitána Bryce Salvadora. Kapitánem nebyl nikdo, určili se tři asistenti (Zajac, Eliáš a Greene). Kvůli suspendaci vynechal utkání i …

Ottawa vyloupila Prudential Center

prudential_center_arenaSe skoro nekonečnou sérií proher jsme na domácím ledě přivítali Ottawu, ta je šestá a my na ní před zápasem ztráceli 6 bodů. Jako náhradník byl dnes připraven Keith Kinkaid. Ďáblové se museli vypořádat s absencí kapitána Bryce Salvadora. Kapitánem nebyl nikdo, určili se tři asistenti (Zajac, Eliáš a Greene). Kvůli suspendaci vynechal utkání i Anton Volchenkov.  Cenné body nakonec ukořistili hosté. Postup Devils do play-off se pomalu, ale jistě začíná stávat “mission impossible”. Devils opět potvrdili to, co jim jde nejlépe. Soupeře přehrají, přestřílí, ale nevyhrají a dokonce nedají ani gól a když už ano, nestačí to.

Devils vstoupili do zápasu aktivněji, vyvíjeli tlak, ale nestříleli. Slibnou akci založil Zajac, který ještě přihrával Sullivanovi, ten nadvakrát Andersona nepřekonal. Devils drtili Senátory, Bernier tahem prověřil opět Andersona, následně byl vyloučen Methot a půl minuty po něm i Condra za vysokou hůl. Devils drželi hosty v pásmu, ale nevymysleli nic kloudného. O chvíli později byl vyloučen Gonchar za podražení, když se Gionta probíjel za bránou. Nyní ďáblové sehráli hrůzostrašnou přesilovku a Ottawa mohla udeřit, ale v úniku 2 na 1 neuspěl z trestné lavice vracející se Gonchar, ale ten nechal vyniknout Brodeura. Se svou střelou neuspěl ani Carter. První třetina přinesla dominanci černočervených, ale gólu jsme se nedočkali.
Střely: 9:3

Zatímco první minuty první třetiny patřily domácím, tak v druhé třetině přebírali otěže zápasu Kanaďané a prosadili se i gólově. Přihrávka od mantinelu se i pomocí odrazu od bruslí Loktionova dostala ke Greeningovi, který vyslal bekhend na Brodeura a těsně před ním tečoval Pageau a dal svůj první gól v NHL. Ottawa dále vyvíjela tlak a vznikl z toho poměrně šťastný gól. Po buly se srazil Tallinder s Židlickým, puk jim sebral Michálek  a spolu s Alfredssonem ujeli, vyměnili si přihrávky a bylo to 2:0! Poté následovalo několik sporných situací. Henrique byl podražen, poté ho Anderson trefil hokejkou do obličeje, vše vyvrcholilo hitem Smitha na Clarksona . Hráč Ottawy při hitu vyskočil, David ho sekl a následovala bitka, která skončila remízou. Zároveň byl za krosček vyloučen Henrique. Ottawa sehrála tragickou přesilovku, při níž ujel Gionta s Carterem, ale činil se Anderson. Za faul na Loktionova byl vyloučen na druhé straně Gryba. Devils nabízenou výhodu opět nevyužili. Druhá třetina byla v režii Ottawy, která zvítězila 2:0.
Střely: 14:6

Úvod třetí třetiny byl o ničem, Týmy si nevytvořili žádné šance a spíše se hrálo ve středním pásmu. Hra se přesouvala a Devils byli usazení na polovině soupeře, tlak jsme si ale nevytvořili, největší šancí byla tyčka, kterou nastřelil Greene. Po dělovce Harrolda vznikla menší potyčka, Henrique skončil bez helmy. Když se zápas blížil ke konci, ztratili ďáblové puk na půlce, unikal Michálek, toho hákoval Harrold a Ottawa měla před sebou přesilovou hru, kterou nevyužila. Dvě minuty před koncem zápasu usedl na střídačku Brodeur a New Jersey hrálo v šesti, zároveň si kouč DeBoer vzal oddechový čas. Do prázdné branky už pálil Latendresse, ale výborným obranným zákrokem zaskočil Židlický, ale bylo to úplně jedno. Devils nedali branku a prohráli další utkání, tentokráte 2:0.