Peklo / Binghamton Devils / Severson povolán do Albany

Severson povolán do Albany

Ofenzivní obránce Damon Severson byl z Kelowny (WHL) povolán do týmu Albany Devils.

18-ti letý obránce byl do NHL draftován loni. New Jersey si ho vybralo v 2. kole, celkově jako šedesátého.

Do této doby hrál Severson WHL za Kelownu Rockets. Odehrál za ní celkově 196 zápasů a v nich nasbíral 106 bodů (21+85). Na obránce velmi slušný počin, proto není pochyb, že je platným bekem na přesilové hry. Po Merrillovi a Boucherovi tak farma Albany získala další posilu a dost možná vychovává budoucího hráče NHL.

Severson bude hodně vzpomínat na letošní play-off WHL. Kelowna sice vypadla v druhém kole po čtyřech prohrách s týmem Kamloops, ale v prvním kole se jim povedlo něco úžasného, jak jsme se již zmiňovali nedávno v článku.

Série se Seattlem byla totiž neuvěřitelně napínavá. V prvním zápase zvítězil Seattle 5:4 v prodloužení. Ve druhm zápase taktéž nerozhodla základní hrací doba, Seattle opět vyhrál v prodloužení, tentokráte 2:1. Blízko postupu byl Seattle po další výhře v prodloužení (3:2). Díky tomu tak vedl 3:0 v sérii a chyběla jediná výhra. JENŽE! V dalším zápase Kelowna vyhrála 4:0, aby poté snížila stav série na 3:2 po výhře 4:3. Šestý zápas opět došel do prodloužení, Seattlu chyběl jeden vítězný gól k postupu. Údeřila ovšem Kelowna, tím si vynutila sedmý zápas. A to taktéž nebylo pro slabší povahy, protože opět muselo rozhodnout prodloužení. V něm Kelowna dokonala fantastický obrat a stala se teprve druhým týmem WHL, který toto dokázal.

Damon Severson byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu (v 11 zápasech 1+9) a taktéž druhým nejproduktivnějším obráncem ligy. Šanci ukázat, jestli bude mít příští sezonu na to, hrát NHL, bude mít nyní v AHL. V létě ho jistě nemine pozvánka do přípravného kempu New Jersey.