Peklo / Preview / PREVIEW: Devils hrají dnes v noci v Torontu

PREVIEW: Devils hrají dnes v noci v Torontu

Dnes v 1:00 středoevropského času hrají Devils v Torontu. V letošních dvou zápasech se z výhry radovali Maple Leafs. Devils jsou na tom v poslední době bez Kovalchuka (dnešního oslavence 30. narozenin) špatně.

Toronto je v konferenci aktuálně na pátém místě s pětibodovou ztrátou na Boston, ale s náskokem tří bodů před Ottawou. Maple Leafs se narozdíl od svého dnešního soupeře pyšní skvělou formou – z posledních 10 zápasů vyhráli sedmkrát a devětkrát brali aspoň bod. Play-off už by je minout nemělo.

MAPLE LEAFS (7-1-2)

DEVILS (1-5-4)

Výbornou formu má aktuálně Phil Kessel. S pěti góly a třemi asistencemi v posledních 4 zápasech se vyšvihl na čelo produktivity Toronta před Nazema Kadriho, velkého překvapení letošní sezony. Kessel má ve 41 zápasech 42 bodů (15+27) a Kadri 41 (17+24). Obranná dvojice Phaneuf (8+17) a Franson (3+20) je taktéž velmi nebezpečná. Zkrátka, Maple Leafs mají velmi dobrý kádr.

preview tabulka

Torontu navíc hraje do karet minimální počet zraněných. Dnešní zápas zmešká pouze Joffrey Lupul (otřes mozku), který odehrál v této sezoně jen 10 zápasů. To marodka Ďáblů je podstatně obsáhlejší. Stále chybí Ilya Kovalchuk (rameno), k němu nedávno přibyl i kapitán Bryce Salvador (zápěstí). Zraněný byl i náhradník Hedberg, dnes by měl být ovšem připraven krýt Brodeurovi záda. V boji o play-off dnes nepomůže ani Anton Volchenkov, který byl suspendován na 4 zápasy za faul na Marchanda v utkání s Bostonem (zbývají tedy 3 zápasy trestu).

Předpokládaná sestava:

Eliáš – Zajac – Sullivan
Zubrus – Henrique – Clarkson
Ponikarovsky – Loktionov – D’Agostini
Carter – Gionta – Bernier

Greene – Fayne
Larsson – Harrold
Tallinder – Židlický

Brodeur (Hedberg)

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …

Ďáble, co na to říkáš...?