Peklo / Hráči / Skvělá práce čtvrté lajny pomohla k výhře nad Flyers
V nočním utkání s Flyers nechala čtvrtá lajna Carter-Gionta-Bernier trochu zavzpomínat na loňské play-off. Právě v něm se ukázala, poněkud překvapivě, jako velmi důležitá.

Skvělá práce čtvrté lajny pomohla k výhře nad Flyers

Devils re-sign fiveV nočním utkání s Flyers nechala čtvrtá lajna Carter-Gionta-Bernier trochu zavzpomínat na loňské play-off. Právě v něm se ukázala, poněkud překvapivě, jako velmi důležitá.

Trio útočníků se, jak již bylo zmíněno, ukázalo skvělými výkony v loňské jízdě do finále Stanley Cupu. Práci, kterou má čtvrtá lajna odvádět, je tzv. checking. Proto se jim také říká checking line. V českém významu je to lajna, která se dobrým forčekingem snaží držet puk v útočném pásmu. Tato lajna ale dokázala i dát góly, jeden z nich například proti Rangers v šestém zápase.

Před nedávnem je dal kouč DeBoer opět dohromady a začalo se to vyplácet. 30. března zaznamenali gól, když pedvedli výborné napadání a poté velmi rychlou kombinaci, na jejímž konci stál Bernier. To bylo v zápase s Floridou.

A v dnešním (včerejším, chcete-li) zápase s Flyers byla jejich práce opět obdivuhodná. Například Gionta předvedl v oslabení skvělou práci, kdy díky své rychlosti předehnal obránce, jenž měl náskok minimálně dva metry. Poté ještě vystihl rozehrávku Voráčka, v dobré šanci ale přestřelil.

“Věřím v čísla. Ta říkají, že stále máme na play-off šanci, takže věřím,” nechal se po zápase slyšet Ryan Carter.

A gólu se taktéž dočkali. Mezi střídačkami vybojoval puk Gionta ve spolupráci s Bernierem, aby ho následně předložil Carterovi, který střelou švihem nedal Bryzgalovi šanci.


Zmíněná akce začíná v čase 0:35

Je tak nutno pochválit jejich skvělou práci nejen v dnešním zápase.

Jak se jim letos daří?
Steve Bernier – je sedmý nejproduktivnější hráč týmu. Ve 43 zápasech vstřelil 8 branek a přidal 6 asistencí. V tabulce +/- je na hodnotě -8, trestných minut má celkově 17.
Ryan Carter – je devátý nejproduktivnější hráč týmu. Ve 39 zápasech vstřelil 5 branek a přidal 8 asistencí. V tabulce +/- je na hodnotě -3, trestných minut má celkově 19.
Stephen Gionta – je desátý nejproduktivnější hráč týmu. Ve 43 zápasech vstřelil 3 branky a přidal 9 asistencí. V tabulce +/- je na hodnotě +1, trestných minut má celkově 14.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊