Peklo / Reporty / Devils rozdrtili Floridu 6:2

Devils rozdrtili Floridu 6:2

prudential_center_arenaBoj o play-off pokračuje. New Jersey hrálo doma s Floridou, do sestavy se po dlouhé pauze vrátil hvězdný Ilya Kovalchuk. A Devils zaslouženě zvítězili, nedali Floridě šanci a brali 3 body za výhru 6:2.

Florida vstoupila do zápasu lépe. Hned ve druhé minutě Brodeur těžce vyrážel pokus Fleischmanna. Ten byl v následné přesilovce asistentem u gólu. Marcel Goc dostal volný prostor a bylo to 1:0. / O chvíli později to bylo už o dvě branky, tentokráte se trefil Campbell. Brodeur neměl díky clonění Howdena moc šanci. První šanci měli Devils až po polovině první třetiny. Od modré vystřelil Greene a před brankou dorážel Henrique, bohužel zamířil mimo. A jak řekl Ken Daneyko v komerční přestávce “Není důležité, jak začnete, ale jak skončíte”, pokračovali Devils v útočném tlaku. Clarkson se následně ocitl před brankou, ale brankář Markström odpálil kotouč pryč. Následně se do šance probojoval Gionta, ale byl faulován Petrovicem a tak přišla přesilová hra pro domácí. V ní si sjel Patrik Eliáš krásně mezi kruhy a propálil Markströma – 1:2! Necelé tři minuty před koncem byl vyloučen Clarkson. Gól ovšem nepadl a tak první třetina skončila za stavu 1:2 pro Panthers.
Střely: 6:7

Ďáblové dokázali vyrovnat ve 23. minutě. Zajac vybojoval puk pro Clarksona, který následně vybídl Eliáše k druhém gólu v zápase – 2:2! O tři minuty později se z mezikruží pokoušel vypálit D’Agostini, Markström ale na puk dobře viděl a tak ho chytil. Ve 29. minutě byl Eliáš blízko hattricku, když po kombinaci zakončoval bekhendovou kličkou, ale Markström zabránil bruslí gólu. Ve 31. minutě Devils dokonali obrat. Ponikarovsky vybojoval puk, poslal ho na Zajaca, který následně přihrál Clarksonovi, jenž střelou mezi betony dal na 3:2! / A o čtyři minuty později to bylo již 4:2! Bernier se krásně natlačil před branku, švédský gólman hostujícího týmu puk neudržel a Carter ho dorazil za jeho záda. Po delší době se dostala do útoku Florida a resultovala z toho střela Kopeckého, kterou Brodeur ke spokojenosti diváků v pohodě chytil. Fantastický výkon domácích ale pokračoval. Ve 37. minutě Clarkson z otočky kolem Brennana zakončoval a dorážel Zajac, Markström si s tím ovšem poradil. Na co už neměl, byla dobře umístěná střela Gionty, který těžil z dobrého napadání Cartera – 5:2! Skvělá třetina …
Střely: 17:4

3. třetinu otevřel dobrý pokus Tallindera. Na druhé straně poté propadla obrana a Quinton Howden jel sám, byl faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení. To ale útočníkovi Panthers vůbec nevyšlo a Brodeur vyrazil puk betonem. Ve 47. minutě pálil od modré Kovalchuk, Markström ho ale vychytal. Poté předvedli krásnou akci Clarkson se Zajacem, prvně jmenovaný měl dvě šance k zakončení, jenže ani jedna nevyšla. New Jersey si s hosty dělalo co chce. Ačkoliv nevyužilo přesilovou hru, dostal se následně k puku Larsson a jeho dělovku ještě tečoval Zubrus – 6:2! V závěru sice už Devils nevyužili přesilovou hru, to ovšem vadit nemuselo, jelikož vedení 6:2 udrželi a zaslouženě tak vyhráli.
Střely: 10:2

New Jersey Devils 6:2 Florida Panthers
Branky Devils
14:22 Patrik Eliáš PPG (12), asistence Peter Harrold (2) a Martin Brodeur (2)
22:09 Patrik Eliáš (13), asistence David Clarkson (9) a Travis Zajac (11)
30:45 David Clarkson (14), asistence Travis Zajac (12) a Alexei Ponikarovsky (5)
34:11 Ryan Carter (6), asistence Steve Bernier (7) a Stephen Gionta (10)
37:44 Stephen Gionta (4), asistence Ryan Carter (9)
50:28 Dainius Zubrus (2), asistence Adam Larsson (6) a Andy Greene (11)